DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Raipoles iela 8

 

2023./2024.m.g.

 

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

1.jūnijā lielākā daļa pasaules atzīmē Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu. Bērniem ir tiesības justies drošam pieaugušo veidotā pasaulē. Bērnība paiet rotaļās, pasaules lietu izzināšanā un  pieredzes bagātināšanā. Bērnu dienās iegūtās unikālās un patiesās vērtības noder turpmākajam dzīves posmam.

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā (Raipoles iela 8) 31.maijā klaunes Ilzīte un Mudīte iesaistīja bērnus mini koncertā par godu šai dienai. Vecāko grupu bērni mazākajiem dāvāja dziesmas par draudzību un mīļu kopā būšanu. Pasākuma turpinājumā klaunu meitenes apciemoja katras grupas nojumes laukumu, kur laiks aizritēja dažādu rotaļu virpulī. Pateicībā par jautri pavadīto laiku klaunes bērniem uzdāvināja medaļas un laba vēlējumus.

 Sagatavoja: DDAV pirmsskolas kopiena

Sākām mācīties peldēt!

Maija nogalē Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas (Raipoles iela 8) audzēkņiem bija iespēja apmeklēt skolas mazo baseinu, lai piedalītos peldētapmācības nodarbībās, kuras vadīja sporta skolotājs S. Kiseļovs. Pirms baseina apmeklējuma pirmsskolas izglītības skolotājas bērnus iepazīstināja ar drošības noteikumiem un iesaistīja izziņas darbībā, kā rezultātā tapa kopdarba plakāts par tēmu “Baseins”. Iepriekš iegūtā informācija palīdzēja pirmsskolniekiem sagatavoties peldbaseina apmeklējumam. Sporta skolotājs bērniem sniedza norādījumus un apmācīja, kā pareizāk apgūt roku un kāju kustības ūdenī.

Paldies sporta skolotājam Sergejam Kiseļovam par atbalstu peldēšanas prasmju pirmsākuma apguvē!

Sagatavoja: DDAV pirmsskolas kopiena

 

Teātra mākslas pulciņa pirmizrādes bērniem

Mācību gada laikā teātra mākslas pulciņa dalībnieki apguva personīgā tēla veidošanas prasmes, izkopa publiskās runas un dejošanas prasmes, pilnveidoja prasmi komunicēt teatrālajā darbībā, gatavoja maskas, atribūtus, dekorācijas, afišas un biļetes.

Maija sākumā Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas (Raipoles ielā 8) teātra mākslas pulciņa “Pasaku kamoliņš” audzēkņi aicināja jaunāko grupu bērnus uz divām pirmizrādēm – pēc vācu tautas pasakas motīviem “Ilzītes kliņģeris” un Dzidras Rinkules- Zemzares pasakas motīviem “Kā Ņauva meklēja draugu”. Pateicoties pasakām, bērni izzināja pasauli ne tikai ar prātu, bet arī ar sirdi, un ne tikai iepazina, bet arī pauda savu personīgo attieksmi par notiekošo pasakās.

Sagatavoja: interešu izglītības skolotājas Marija Gainutdinova,
Jevgeņija Vorfolomejeva, Mudīte Ozola

Izprieca “Darba svētku pikniks”

1.maijā visā pasaulē tiek atzīmēti Darba svētki. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas (Raipoles iela 8) grupā “Vālodzīte”, iepazīstinot 4-5 gadīgos bērnus ar šiem svētkiem, tika runāts par dažādām profesijām. Sevišķi bērnus ieinteresēja pavāra profesija. Viņi paši pagatavoja uzkodu – karstās sviestmaizes. Ar vecāku atbalstu sarīkojām pikniku bērnudārza laukumiņā. Mielojāmies, baudījām siltu pavasara saulīti un svinējām Darba svētkus. Pārrunājām labu un sliktu rīcību, atpūšoties dabā. Bija garšīgi un izzinoši!

Sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Rita Petrova

Tikšanās ar rakstnieku un ornitologu Viesturu Ķeru

Trešdien, 6.martā, Piekrastes bibliotēkā DDAV pirmsskolas izglītojamiem (Raipoles iela 8) notika tikšanās ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītāju Viesturu Ķeru. Paralēli vides aizsardzības aktivitātēm ornitologs ir sarakstījis daiļdarbus bērnu auditorijai. Daiļdarbos bērniem saprotamā veidā ir aprakstītas un izskaidrotas norises dabā, tajos ir runa par putniem, to dzīves ciklu un veidu.

Rakstnieks bērniem pastāstīja, kāpēc viņš kļuva par ornitologu un kas viņu iedvesmoja sākt rakstīt grāmatas. Bērni pasākuma laikā no ornitologa ieguva interesantu informāciju par putniem un to dzīves veidu, kā arī iespēju ieklausīties un spēt atšķirt dažādu putnu balsis.

Savukārt izglītības metodiķe M. Ozola ornitologam pastāstīja par bērnu aktivitātēm, izzinot putnu pasauli, un kādā veidā viņi tiem sniedz palīdzību. Interešu izglītības pulciņa “Teātra māksla” dalībnieki rakstniekam atraktīvā veidā noskaitīja dzejoli par  putnu un cilvēku attieksmēm.

Paldies Piekrastes bibliotēkas darbiniekiem un Viesturam Ķerum par izzinošu pasākumu.

Sagatavoja: izglītības metodiķe  Mudīte Ozola

 

Palīdzam putniem

Sagatavošanas grupas “Bezdelīga” (Raipoles 8) bērni ziemas mēnešos daudz runāja par putniem un uzzināja dažādus faktus par to kermeņa uzbūvi, barošanos un pārvietošanos no vienas vietas uz otru.

Bērniem bija iespēja vērot putnus gan dzīvā dabā, gan iegūt informāciju digitālajos resursos un grāmatās. Uzmanība tika pievērsta putnu dziesmām, un, izmantojot  lietotni “Bird Net”, bērni centās dziedāt kā putni. Iegūstot daudzveidīgu informāciju par putniem, kopā ar bērniem nonācām pie dažādiem secinājumiem, kuru rezultātā  nolēmām palīdzēt putniem – izgatavot barotavas un putnu būrīšus. Iesaistot vecākus, tika izveidotas putnu mājas, kurās tie varēs apmesties pavasarī, un barotavas, kuras palīdzēs tiem pārvarēt vēl atlikušās ziemas aukstās un sniegotās dienas. Katrs bērns prezentēja savu un ģimenes veikumu un stāstīja par izgatavošanas procesu.

Projekta noslēgumā bērniem tika pasniegtas balvas par  centību, radošumu un dalību putnu būrīšu un barotavu izgatavošanā. Liels paldies bērnu vecākiem par aktivitāti un dalību mūsu projektā. Putni par šo labo darbu noteiti pateiksies vēl vairākus gadus, priecējot visus ar skaistām dziesmām.

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Inna Kovaļonoka

 

Ekskursija uz Latgales zoodārzu

Kamēr ārā valdīja rudens laiks, grupas “Stārķītis” (Raipoles iela 8) bērni un  skolotājas saplānoja ceļojumu pie dzīvniekiem. Izdomājām maršrutu ar autobusu un 9. novembrī devāmies ceļā apmeklēt mini Latgales zoodārzu, kurš atrodas pilsētas centrā. Tur mūs laipni sagaidīja ekskursijas gids un pastāstīja par uzvedības noteikumiem.

Stundas garumā uzzinājām daudz jauna un interesanta par katru zoodārza iemītnieku, to dzīvesveidu. Bērniem bija iespēja arī kontaktēt ar tiem: paglaudīt gan bruņurupuci, gan hameleonu, gan jūras cūciņu, gan mazo trusi un visdrosmīgākajiem pat prusaku. Ekskursijas noslēgumā bijām pozitīvi emocionāli saviļņoti, jo tā izdevusies fantastiska.

Braucot mājup, domājām par nākamo ekskursiju, kurp doties, jo vēlamies izzināt pasauli arī ārpus iestādes sienām.

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotājas

Marija Gainutdinova un Jevģenija Vorfolomejeva

Gribam zināt vairāk

Oktobra mēnesī grupas “Bezdelīga” bērni (Raipoles iela 8) ar lielu interesi izzināja pašu izvirzītos jautājumus: Kas ir veselīgs uzturs? Kā rūpēties par savu veselību un drošību? Kā rīkoties, ja paliek slikti pašam vai citam? Kas var palīdzēt, ja esi nonācis nelaimē? Tā rezultātā nonācām pie domas uzaicināt ciemos Neatliekamās medicīnas palīdzības brigādes speciālistus, lai viņi pastāstītu par sava darba ikdienu.

Tas bija īsts piedzīvojums gan bērniem, gan skolotājiem, jo bērni pirmo reizi pirmsskolas dzīvē devās tādā nopietnā ceļojumā. NMP dienesta darbinieki pastāstīja par dienesta darbu, iepazīstināja ar speciālo glābšanas aprīkojumu. Bērnus iesaistīja lelles “atdzīvināšanas” procesā, veicot sirds masāžu.  No iekšpuses tika iepazīta NMP mašīna – medicīniskā aparatūra, aprīkojums un vietas pacientam, speciālistiem un šoferim. Bērni novēroja, kā pa rāciju mediķi saņem ziņojumus, un noklausījās, kā skan mašīnas sirēna. Ekskursijas nobeigumā bērni saņēma dāvanas ar NMP dienesta simboliku. Pasākuma noslēgumā bērni pateicās NMP darbiniekiem par stāstījumu un uzdāvināja pašizgatavotu Pateicību.

Paldies NMP darbiniekiem par sadarbību!

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Inna Kovaļonoka

2022./2023.m.g.