DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Raipoles iela 8

 

2023./2024.m.g.

Palīdzam putniem

Sagatavošanas grupas “Bezdelīga” (Raipoles 8) bērni ziemas mēnešos daudz runāja par putniem un uzzināja dažādus faktus par to kermeņa uzbūvi, barošanos un pārvietošanos no vienas vietas uz otru.

Bērniem bija iespēja vērot putnus gan dzīvā dabā, gan iegūt informāciju digitālajos resursos un grāmatās. Uzmanība tika pievērsta putnu dziesmām, un, izmantojot  lietotni “Bird Net”, bērni centās dziedāt kā putni. Iegūstot daudzveidīgu informāciju par putniem, kopā ar bērniem nonācām pie dažādiem secinājumiem, kuru rezultātā  nolēmām palīdzēt putniem – izgatavot barotavas un putnu būrīšus. Iesaistot vecākus, tika izveidotas putnu mājas, kurās tie varēs apmesties pavasarī, un barotavas, kuras palīdzēs tiem pārvarēt vēl atlikušās ziemas aukstās un sniegotās dienas. Katrs bērns prezentēja savu un ģimenes veikumu un stāstīja par izgatavošanas procesu.

Projekta noslēgumā bērniem tika pasniegtas balvas par  centību, radošumu un dalību putnu būrīšu un barotavu izgatavošanā. Liels paldies bērnu vecākiem par aktivitāti un dalību mūsu projektā. Putni par šo labo darbu noteiti pateiksies vēl vairākus gadus, priecējot visus ar skaistām dziesmām.

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Inna Kovaļonoka

 

Ekskursija uz Latgales zoodārzu

Kamēr ārā valdīja rudens laiks, grupas “Stārķītis” (Raipoles iela 8) bērni un  skolotājas saplānoja ceļojumu pie dzīvniekiem. Izdomājām maršrutu ar autobusu un 9. novembrī devāmies ceļā apmeklēt mini Latgales zoodārzu, kurš atrodas pilsētas centrā. Tur mūs laipni sagaidīja ekskursijas gids un pastāstīja par uzvedības noteikumiem.

Stundas garumā uzzinājām daudz jauna un interesanta par katru zoodārza iemītnieku, to dzīvesveidu. Bērniem bija iespēja arī kontaktēt ar tiem: paglaudīt gan bruņurupuci, gan hameleonu, gan jūras cūciņu, gan mazo trusi un visdrosmīgākajiem pat prusaku. Ekskursijas noslēgumā bijām pozitīvi emocionāli saviļņoti, jo tā izdevusies fantastiska.

Braucot mājup, domājām par nākamo ekskursiju, kurp doties, jo vēlamies izzināt pasauli arī ārpus iestādes sienām.

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotājas

Marija Gainutdinova un Jevģenija Vorfolomejeva

Gribam zināt vairāk

Oktobra mēnesī grupas “Bezdelīga” bērni (Raipoles iela 8) ar lielu interesi izzināja pašu izvirzītos jautājumus: Kas ir veselīgs uzturs? Kā rūpēties par savu veselību un drošību? Kā rīkoties, ja paliek slikti pašam vai citam? Kas var palīdzēt, ja esi nonācis nelaimē? Tā rezultātā nonācām pie domas uzaicināt ciemos Neatliekamās medicīnas palīdzības brigādes speciālistus, lai viņi pastāstītu par sava darba ikdienu.

Tas bija īsts piedzīvojums gan bērniem, gan skolotājiem, jo bērni pirmo reizi pirmsskolas dzīvē devās tādā nopietnā ceļojumā. NMP dienesta darbinieki pastāstīja par dienesta darbu, iepazīstināja ar speciālo glābšanas aprīkojumu. Bērnus iesaistīja lelles “atdzīvināšanas” procesā, veicot sirds masāžu.  No iekšpuses tika iepazīta NMP mašīna – medicīniskā aparatūra, aprīkojums un vietas pacientam, speciālistiem un šoferim. Bērni novēroja, kā pa rāciju mediķi saņem ziņojumus, un noklausījās, kā skan mašīnas sirēna. Ekskursijas nobeigumā bērni saņēma dāvanas ar NMP dienesta simboliku. Pasākuma noslēgumā bērni pateicās NMP darbiniekiem par stāstījumu un uzdāvināja pašizgatavotu Pateicību.

Paldies NMP darbiniekiem par sadarbību!

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Inna Kovaļonoka

2022./2023.m.g.