DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

APU programma

 

 2023./2024.m.g.

 

APU dekādes “Skola – varavīksnes emociju pasaule!” plāns

 

APU dekādes aktivitātes

APU dekādes ietvaros 20.februārī Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā notika interesanti un radoši pasākumi.

1.-2. klašu skolēni aktīvi iesaistījās “Deju starpbrīžos”, kurus vadīja skolotāja Marina Meduņecka. Dejojot, bērni labi izkustējās, attīstīja muzikāli ritmisku kustību koordināciju un guva pozitīvo emocionālo lādiņu. Bija jauki!

Dienas otrajā pusē psiholoģe Ludmila Budreviča novadīja semināru pedagogiem “Neirografika kā emocionālās veselības veicināšanas metode”. Pasākumā valdīja radoša atmosfēra. Pedagogi iepazinās ar neirografikas pamatalgoritmu “Ierobežojošu faktoru noņemšana” un, izmantojot īpašas līnijas, figūras un krāsas, veidoja burvīgus attēlus, vienlaikus atbrīvojoties no negatīvām emocijām. Pasākuma dalībnieki guva neaizmirstamu radošu pieredzi.

Paldies visiem par radošu un pozitīvām emocijām pilnu dienu!

Sagatavoja: direktores vietniece Regīna Urbanoviča

APU dekādes aktivitātes

19.februārī pie Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas (Tartu iela 8) grupas “Mēnestiņš”  bērniem ciemojās Patrika mamma Dzintra Kurtiša – Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Resursu un krīzes vadības nodaļas vecākā inspektore.

Dzintra novadīja rotaļnodarbību, kuras laikā iepazīstināja bērnus ar drošības noteikumiem uz ceļa, pievēršot uzmanību ielas šķērsošanai tam atļautajās vietās, kā arī pastāstīja par drošību dažādos transporta līdzekļos, lai pārvietošanās būtu droša. Atgādināja numuru, kurš jāzina visās dzīves situācijās, ja draud briesmas pašam vai līdzcilvēkiem. Rotaļnodarbība bija organizēta tematiskās nedēļas “Atbalsts pozitīvai uzvedībai” ietvaros.

Izsakām milzīgu paldies Patrika mammai par izzinošo nodarbību un līdzdalību bērnu audzināšanā!

Sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotājas Gunta Koļesņikova un Kristīne Vasiļjeva

Radošuma diena skolā

Š.g. 16.februārī APU dekādes ietvaros mūsu skolas dienas krāsa bija violeta – radošuma krāsa. Violetā krāsa tiek uzskatīta par pretstatu vienotības simbolu, jo tā sastāv no divām citām krāsām – sarkanās (nozīmē enerģiju) un zilās (nes mieru, relaksāciju). Tādējādi radošums ir enerģijas, miera un garīguma saplūšana. Daudzi skolēni un skolotāji tērpās violetā apģērbā vai savā ārējā izskatā izmantoja šīs krāsas elementus. Notika arī fotografēšanās. Bija jauki! Stundās, kā vienmēr, valdīja radošuma gaisotne.

Skolā arī viesojās terapijas suņi no “Latgales reģionāla Dzīvnieku mīļotāju centra”: Arči, Ciļa un Vi. Uz šo radošu pasākumu tika uzaicināti mūsu pirmklasnieki. Suņu saimnieki stāstīja, kā pareizi sazināties ar suņiem, jo katram ir savs raksturs un vajadzības, tas prasa uzmanību un rūpes. Veicot vingrojumu “Burvju rokas”, bērni iemācījās, kā droši glāstīt suņus, tika rīkotas  arī spēles un stafetes, kurās piedalījās bērni un dzīvnieki. Pasākuma dalībnieki guva ļoti daudz  pozitīvo emociju.  Tas bija  lieliski, neaizmirstami un paliks atmiņās un sirdīs uz ilgu laiku.

Paldies visiem dalībniekiem par pozitīvu un radošu dienu!

Informāciju sagatavoja psiholoģe Ludmila Budreviča

Mīlestības un draudzības diena

14.februārī Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā tika atzīmēta Valentīndiena – mīlestības un draudzības diena. Ikviens tika aicināts skolā šajā dienā tērpties sarkanās krāsas apģērbā, jo sarkanā krāsa ir mīlestības un aktīvās darbības krāsa. Ļoti daudzi skolēni un skolotāji bija atsaukušies šim aicinājumam.

Jau no paša rīta skolas foajē darbojās “Valentīndienas pasts”, skolēnus un skolotājus sagaidīja īpaši noformēta fotostudija.

Sākumskolas skolēni ar prieku piedalījās deju starpbrīžos, kurus organizēja Skolas parlaments.

Paldies visiem par radīto svētku noskaņu!

Emociju iepazīšana caur mūziku

Februāris Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā (Tartu ielā 8) ir emociju izzināšanas mēnesis. Soli pa solītim bērni turpina veidot attiecības paši ar sevi, grupas biedriem un pirmsskolas personālu. Izzina, ka nav labu vai sliktu emociju – visas emocijas ir dabiskas. Tāpēc bija milzīgs prieks, ka 13. februārī grupā “Mēnestiņš” viesojās Felicijas mamma – mūzikas skolotāja Kristīne Dunaiska.  Viņa novadīja rotaļnodarbību un parādīja, ka arī  ar mūzikas palīdzību var izzināt emocijas.

Bērni caur dažādām aktivitātēm – sasveicināšanās dziesmu, emociju klucīti, minora un mažora kaķēniem – iepazina mūzikas noskaņas. Bērniem bija arī iespēja pašiem izgatavot kaķēnus un ar to palīdzību noteikt mūzikas noskaņu. Bērniem bija patiess prieks par tik radošu, emocionālu un interesantu rotaļnodarbību.

Paldies Felicijas mammai par veltīto laiku un atbalstu bērnu emocionālajā audzināšanā!

Sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotājas G. Koļesņikova un K. Vasiļjeva

APU dekādes aktivitātes

12. februārī mūsu skolā sākās APU dekādes aktivitātes. Pasākumu devīze ir “Skola – varavīksnes emociju pasaule”.

Pirmdien notika draudzības volejbola sacensības vidusskolas skolēnu komandām, bet otrdien – sporta sacensības (kvadrāts) 6.d un 7.d klašu komandām.

Otrdiena – Zilā diena. Skolā darbojas fotostudija, tāpēc skolēniem un skolotājiem bija iespēja nofotografēties “Zilajā krāsā”. Visjautrākais dienas brīdis – aktivitāte “Draudzības vilciens”, kuru novadīja SP. Veiksmīgi noritēja arī skolotāju psiholoģiskā apmācība “Ceļojums emociju pasaulē”. Paldies par nodarbību skolas psiholoģei Jeļenai Kaļiņinai.

Nedēļas sākuma galvenais mērķis – gūt pozitīvas emocijas – ir sasniegts!

 

Interaktīvs pasākums “4. klases skolēns uz vienu dienu”

Daugavpils Draudzīgā aicinājumā vidusskolā (Aveņu ielā 40) 2023.g. 1. novembrī APU (atbalsts pozitīvai uzvedībai) programmas ietvaros notika interesants interaktīvs pasākums “4.klases skolēns uz vienu dienu”. 4. klases skolēnu vecākiem bija iespēja iejusties skolēna lomā mūsdienīgā mācību stundā un iziet cauri visiem tās posmiem.

Tā kā jebkurai darbībai jāsākas ar pozitīvām emocijām un gaišām domām, pasākuma sākumā dalībnieki – gan vecāki, gan skolotāji – izvēlējās sev pozitīvu dienas afirmāciju un pēc tām devās uz stundām.

Pēc saraksta bija četras stundas: matemātika (skolotāja Marina Mačione), sociālās zinības (skolotāja Valērija Sudnika), angļu valoda (skolotāja Nataša Semjonova) un latviešu valoda (skolotāja Laila Andrijenko). Visās nodarbībās bija darbīga, radoša atmosfēra. Vecāki diskutēja, strādāja grupās, veica matemātiskas darbības pie tāfeles, pildīja radošus uzdevumus un pat izmēģināja sevi dzejnieka lomā. Bija interesanti, lai arī reizēm neparasti.

Pasākuma beigās vecāki secināja, ka viņi ieguva jaunu pieredzi, kas palīdzēs labāk saprast un atbalstīt savus bērnus.

Sirsnīgs paldies vecākiem un pedagogiem, kas piedalījās pasākumā!

Sagatavoja: psiholoģe Ludmila Budreviča

 2022./2023.m.g.

Arhīvs