DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Audzināšanas darbs

2023./2024.m.g

 

Audzināšanas darba plāns

 

 

Audzināšanas darba programma

 

 

 

Piparkūku darbnīca

Š.g. 19.decembrī 1.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju devās uz piparkūku meistarklasi gastrobārā «Vēsma». Šie cepumi ir Ziemassvētku tradicionālais ēdiens. Vairākas ģimenes tos gatavo mājās, un šoreiz skolēni būs tie, kas mājiniekiem parādīs, kā to darīt. Bērni piparkūkas garšoja, patstāvīgi tās veidoja, rotāja un nesa mājās, lai pacienātu savus ģimenes locekļus. Šī bija neaizmirstama pēcpusdiena.

Sagatavoja: 1.b klases audzinātāja K.Gomola

Mācāmies gatavot

Šī gada 18.decembrī 6.a klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju devās uz gastrobāru “Vēsma”, lai pagatavotu suši. Viņiem tika stāstīts par suši, to daudzveidību, demonstrēja dažādu veidu pagatavošanu un, protams, skolēni arī paši gatavoja. Skolēnu sajūsmai un priekam nebija robežu.

Sagatavoja: 6.a klases audzinātāja K.Gomola

 

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas 

Pilsonības nedēļas “Mana dažādā – vienīgā Latvija” 

novadīšanas plāns

01.11. 29.11.2023.

 

Lāpu gājiens

Novembris. Latvijas mēnesis. Pilsoniskuma nedēļu ietvaros notiek dažādas aktivitātes, kurās piedalās arī Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas audzēkņi un darbinieki.

11.novembrī notika visskaistākais Lāčplēša dienai veltīts pasākums – Lāpu gājiens. Gaismas upe plūda pa pilsētu. Vienības laukumā lāpu plūsma pārvērtās par degošu Latvijas kartes kontūru, vienojot līdzcilvēku sirdis un godinot kritušos Brīvības cīņās. Gājienā piedalījās arī mūsu skolas 8.-12. klašu skolēni, skolotāji un skolas vadība. Tā laikā mūsu sirdīs skanēja K.Skalbes dzejoļa vārdi:

“Latvijā es dzīvoju,

Latvijā es elpoju,

Latvijā es cerēju,

Jaunu, skaistu Latviju”.

 

LR Zemessardzes ceļojošās izstādes apmeklējums

Pilsoniskuma nedēļu ietvaros š.g. 7. novembrī 11.a klases skolēni apmeklēja Latvijas Republikas Zemessardzes ceļojošo izstādi “Zemessardzes attīstības gaita no tās pirmsākumiem 1990. gados līdz mūsdienām”, kura bija apskatāma Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā.

Izstāde mums ļoti patika. Mēs iepazinām Zemessardzes attīstības vēsturi, struktūru, uzzinājām par tās piedalīšanos starptautiskajās misijās. Aplūkojām arī formas tērpus un Zemessardzē lietotus ieročus. Esam lepni, ka Latvijai ir sasniegumi šajā jomā. Iesakām visiem apmeklēt šo izstādi.

Sagatavoja: 11.a klases skolniece V.Kazakeviča

2022./2023.m.g.

Arhīvs