DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+

Erasmus+ KA2 mobilitāte Ladispoli (Itālija)

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (Ceļš uz zaļo nākotni) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

Projekta “Road to Green future” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas četru pedagogu komanda – skolas direktore Kristīna Ivancova, direktora vietniece un projekta koordinatore Olga Dukšinska, Karīna Bagijeva un Viktorija Mikuļina – 2024.gada martā viesojās Itālijā, Ladispoli. Projekta sadarbības partneri ir Turcija, Itālija, Spānija un Latvija.

Mobilitātes pirmajā dienā skolā (Istituto Comprensivo “Corrado Melone”) notika atklāšanas pasākums, kurā skanēja katras dalībvalsts himna, komandas prezentēja savas skolas, izteica pateicības vārdus kolēģiem no Itālijas. Organizācija “Fridays for Future” un četri bioloģijas un psiholoģijas katedras studenti no Romas pastāstīja, kā katras valsts valdība var piesaistīt finansējumu, lai sāktu risināt ar klimata pārmaiņām saistītas problēmas. Aktīvisti Itālijā organizē zibakcijas, manifestus, streikus uz divriteņiem ar atbilstošiem lozungiem un plakātiem ar domu rīkoties jau tagad, tad būs rezultāts, bet, ja nedarīt neko, tad mūsu planētai būs neatgriezeniskas sekas.

Turpmākajās dienās norisinājās aktīvs darbs. Projekta dalībnieki apmeklēja dabas aizsargājamo teritoriju Torre Flavia, kurai ir svarīga nozīme migrējošo putnu aizsardzībā. Aktivitātes laikā bija iespēja vērot, kā skolēni ar skolotāju piedalījās āra nodarbībā, pētot purva iemītniekus. Šīs teritorijas darbinieki aktīvi iesaista brīvprātīgos un skolēnus jūras krastu attīrīšanā no atkritumiem un tīrās vides saglabāšanā, kā arī cenšas ieinteresēt bērnus saglabāt dabu.

Mobilitātes turpinājumā pedagogi apmeklēja aviācijas un kosmosa, meteoroloģijas un klimatoloģijas nacionālo centru Pratica di Mare, kas pastāvīgi sniedz svarīgus datus nacionālajai un starptautiskajai zinātnieku sabiedrībai par klimata pārmaiņām. Centra speciālisti pastāstīja, ka jau kopš 1950. gada viņi novēro temperatūras palielināšanās Vidusjūras reģionos. Viņi divas reizes diennaktī vāc aktuālus datus par laika apstākļiem, sūtot zondi augstākajos gaisa slāņos, un tālāk šos datus apstrādā ar IT palīdzību. Speciālisti pēta izmaiņas, kas notiek apkārtējā vidē, novēro ķīmiskus, bioloģiskus, radioaktīvus piesārņojumus dabā un ir iesaistīti zinātniskajos darbos.

Mums bija piedāvāta lieliska iespēja iepazīties ar Romas kultūrvēsturiskiem objektiem un viesoties Vatikānā un Svētā Pētera baznīcā, kura ir otrā lielākā kristiešu baznīca pasaulē pēc platības. To veidoja tādi izcili meistari kā Bramante, Rafaēls, Mikelandželo, Bernīni, Maderna. Projekta dalībniekiem bija iespēja aplūkot visslavenāko un vislielāko strūklaku Romā – Trevi, kas tika uzbūvēta 1732.-1762. gadā. Arī bija iespēja ieraudzīt Spāņu laukumu un Kolizeju, kas ir Senās Romas arhitektūras piemineklis, slavenākā un viena no grandiozākajām senās pasaules celtnēm, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Guvām daudz informācijas un zināšanu par Romas kultūru un vēsturi.

Dalībniekiem arī pastāstīja par slaveno itāliešu jūrnieku Mateo Miceli, kas pierādīja, ka cilvēks var izdzīvot, izmantojot tikai atjaunojamos enerģijas resursus. Viņš ceļoja apkārt pasaulei ar paštaisīto kuģi ar saules paneļiem, izmantojot tikai ūdens un saules enerģiju. Itālijas speciālists ēdināšanas jomā pastāstīja par ECO produktiem un to izvēles ietekmi uz klimata izmaiņām. Viņš aicināja izmantot vietējos un ekoloģiski tīrus produktus.

Mobilitātes turpinājumā pārstāvji no Itālijas, Latvijas un Turcijas prezentēja programmu “Kā cīnīties ar klimata izmaiņām”, Spānijas kolēģi stāstīja par izveidotu ceļvedi pedagogiem “Skolotāju ceļvedis klimata apmācībai”. Katras valsts dalībnieki aktīvi darbojas projektā un māca skolēnus un sabiedrību šķirot atkritumus, saudzēt dabu, sakopt apkārtējo vidi, lietot ECO produktus, vairāk izmantot videi draudzīgo transportu utt.

Projekta koordinatore Olga Dukšinska pastāstīja par projekta aktivitātēm, plāniem, darāmiem darbiem, publicitātes jautājumiem, atskaitēm un gatavošanos braucienam uz Latviju. Dalībnieki izvērtēja mobilitāti Itālijā un saņēma sertifikātus.

Paldies itāļu kolēģiem par viesmīlīgu uzņemšanu un jaunu pieredzi!

Sagatavoja: Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu komanda

 

Erasmus + projekta “LIFT of Democracy” īstenošana

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “LIFT Of Democracy”

 

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola turpina īstenot ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projektu “LIFT of Democracy”, ko uzsākusi 2023. gada septembrī. To realizē Jauno ģeogrāfu kluba dalībnieki, 11. klases skolēni, koordinatores ir Svetlana Rudjko un Regīna Urbanoviča.

Projekta “LIFT of Democracy” mērķis ir izglītot cilvēkus par demokrātiju un cilvēktiesībām, lai risinātu problēmas miera ceļā, līdztekus veidojot izpratni par vidi. Tā īpatnība ir vispusīga demokrātijas izpēte visās dzīves jomās, tostarp vēsturē, ģimenē, skolā, filmās, grāmatās un modes pasākumos, izmantojot Eiropadomes pasākumus.

Projekta aktualitāti nosaka tas, ka līdz ar globalizācijas attīstību rodas arvien vairāk sociālo un vides problēmu. Jāpiebilst, ka tas ir e-Twinning projekta, kas ieguva Eiropas kvalitātes zīmi, turpinājums. Īstenošanas gaitā mēs vēlamies sniegt savu palīdzību cilvēku, kas nākotnē strādās, lai veidotu demokrātisku un apzinīgu sabiedrību, izglītošanā par universālām vērtībām. Cenšoties veicināt demokrātiju, veidots arī projekta nosaukums – no partnervalstu nosaukumu sākumburtiem (Latvija Itālija Francija Turcija  of Democracy).

Projekta ietvaros īstenotajos pasākumos dalībnieki iegūs pieredzi efektīvas līdzdalības, demokrātisko tiesību, zaļās vides un digitālo tehnoloģiju jomā. Tas veicinās tādu indivīdu veidošanos, kuri veidos kopienas, kas būs apguvušas zināšanas un prasmes demokrātijas un vienlīdzības jomā, kas ir viena no Erasmus+ programmas vadlīnijās noteiktajām prioritārajām tēmām.

Projekta īstenošanas laikā:

  • jaunieši gūs zināšanas par demokrātijas un cilvēktiesību vēsturisko attīstību, tiks sagatavota e-grāmata par notikumiem demokrātijas vēsturē;
  • jaunieši uzzinās par tādiem svarīgiem notikumiem kā Eiropas Cilvēktiesību konvencija un atzīmēs nozīmīgas dienas, kas saistītas ar demokrātiju un cilvēktiesībām;
  • jaunieši gūs zināšanas par muzeju izglītību un kultūras mantojumu, tiks rīkoti kultūras veicināšanas pasākumi. Skolu programmās tiks analizēta līdzīga un atšķirīga prakse, kas saistīta ar demokrātiju, skolu darbinieki spēs sagatavot materiālus mācību programmai;
  • analizējot notikumus, jauniešiem tiks sniegts atbalsts Eiropas identitātes izpratnē un līdzdalībā demokrātiskos procesos;
  • skolēni iegūs zināšanas par pilsoniskās sabiedrības organizācijām un attīstīs aktīvu pilsoniskumu, kā arī pilnveidos savas angļu valodas un IT prasmes;
  • dramaturģijas pasākumi ļaus skolēniem paraudzīties uz strīdīgiem sociāliem jautājumiem no problēmu risināšanas perspektīvas. Turklāt tiks pētīts materiāls par demokrātiju un cilvēktiesībām rakstītos un vizuālos plašsaziņas līdzekļos.

Projekta dalībnieki izglītos cilvēkus par ilgtspējīgām kopienām, lai tie varētu aktīvi iesaistīties sabiedrības dzīvē. Viņi arī rīkos seminārus, lai veicinātu izpratni par nelabvēlīgā situācijā esošiem cilvēkiem, ģeogrāfiskajām barjerām, veselības jautājumiem, invaliditāti, kultūras atšķirībām, sieviešu tiesībām, zaļo vidi un citām būtiskām tēmām. Projekta noslēgumā mūsu reģiona skolu skolēniem tiks sagatavots seminārs par demokrātiju, kā arī vietējās pašvaldībās tiks organizēti dažādi ar projekta tēmu saistīti konkursi.

Projekta aktivitātes turpināsies līdz 2025.gadam.

Sagatavoja: projekta koordinatore Svetlana Rudjko

 

 

Erasmus+ KA 2 projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” aktivitātes

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391 (ID Nr. KA210-SCH-B3608098).

 

2023.gada maijā Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola uzsākusi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekta “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) īstenošanu.

Projekta mērķi un prioritātes ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāja profesijai.

Oktobrī – decembrī projekta dalībnieki, aktīvi darbojoties gan individuāli, gan grupās, veica dažādus uzdevumus. Skolas skolēni un pedagogi bija gandarīti par līdzdalību izglītības procesos vides aizsardzības jautājumos un pilsonisku līdzdalību.

Rudenī jauniešiem bija iespēja piedalīties talkā ar mērķi sakārtot blakus meža teritoriju un ar pedagogiem pārrunāt svarīgas tēmas par ekoloģiju, atkritumu šķirošanu un dabas piesārņošanu.

Fizikas, matemātikas, bioloģijas, ķīmijas, sākumskolas, krievu un angļu valodas skolotājas – A. Proščenko, K. Bagijeva, J. Markova, K. Gomola, Ž. Špoģe un Ž. Ugarenko – sagatavoja prezentācijas, video, KAHOT spēli, darba un pārbaudes lapas projekta dalībniekiem, skolēniem, vecākiem un pedagogiem, lai novadītu stundas un organizētu sarunas par ekoloģiju, vides aizsardzību un klimata pārmaiņu problēmām. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem pārbaudes lapās un testu.

2023.gada 5.decembrī visiem projekta dalībniekiem no Turcijas, Itālijas, Latvijas un Spānijas tika organizēta Zoom sanāksme, kurā koordinatori runāja par paveiktiem un veicamiem darbiem, projekta publicitāti, eTwinning, projekta tīmekļa vietni, testa rezultātu izvērtēšanu, materiālu izstrādi un citiem jautājumiem.

Paralēli visām aktivitātēm tika veidota arī videofilma un raksts par projekta īstenošanas gaitu.

Darbs pie projekta turpinās, dalībniekiem priekšā vēl citi veicami uzdevumi, kā arī pieredzes apmaiņas braucieni.

Informāciju sagatavoja: projekta koordinatore O. Dukšinska

 

Erasmus dienas 2023

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora  projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

No 9. līdz 14. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās notika Erasmus dienas 2023. Šī pasākuma galvenais mērķis bija popularizēt Eiropas vērtības – brīvību, solidaritāti, demokrātiju, mieru, cilvēka cieņu un mobilitāšu ieguvumus Erasmus+ projektu realizēšanas laikā.

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu komanda piedalījās Eiropas mēroga iniciatīvā (#ErasmusDays), organizējot tikšanos ar pedagogiem un sabiedrības pārstāvjiem, lai kopīgi noskatītos video un prezentāciju par īstenoto Eiropas Savienības Erasmus+ programmas PamattdarbībasNr.2 (K2) skolu apmaiņas partnerību projektu  „Ceļā uz zaļo nākotni” mobilitāti Spānijā un apspriestu jautājumus par ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību.

Video un prezentācija ir pieejami skolas vietnē, WhatsApp grupā  (sadarbības partneriem no Turcijas, Itālijas un Spānijas) un projekta tīmekļa vietnē. 

@ErasmusPlusLV

Sagatavoja: projekta koordinatore Olga Dukšinska

 

Erasmus dienas Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā

No 9. līdz 14. oktobrim norisinājās Eiropas mēroga iniciatīva Erasmus dienas. 2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, tās iezīmēja tēmu “6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidību un izcelt tās piedāvātās mācību iespējas. 

 Arī mūsu skola piedalījās šajā nozīmīgajā pasākumā. 9. oktobrī skolas foajē visu dienu tika demonstrēta 11.a klases komandas veidotā filma «Learning Languages – Key to Erasmus». Ikviens varēja to noskatīties un uzdot jautājumus par Erasmus+ projekta “LIFT of DEMOCRACY” koordinatorei Svetlanai Rujdko. Filma tika demonstrēta arī ģeogrāfijas stundās 9.-12. klasē.

Erasmus dienās dalībniekiem ir iespēja atklāt jaunas kultūras, stiprināt viņu valodu un starpkultūru prasmes, attīstīt nodarbinātību un ievērot Eiropas tolerances, cieņas un daudzveidības vērtības.

Sagatavoja Svetlana Rudjko

 

Erasmus+ projekta “Road to Green future” mobilitāte Spānijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (Ceļš uz zaļo nākotni) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

2023.gada septembrī Erasmus+ KA2 projekta “Road to Green future” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas četru pedagogu – projekta koordinatore Olga Dukšinska, Aļona Proščenko, Žanna Špoģe, Agita Pavloviča – komanda viesojās Spānijā, Valensijā. Projekta mērķi ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāju profesijām. Sadarbības partneri ir Turcija, Itālija, Spānija un Latvija.

Pirmajā tikšanās dienā notika projekta dalībnieku iepazīšanās, katras dalībvalsts komanda prezentēja savu izglītības iestādi. Rosinājās sarunas un apspriede par nedēļas darba plānu, projekta uzdevumiem un katras valsts atbildības jomu.

Turpmākajās dienās mobilitātes dalībnieki aktīvi darbojās. Iepazīstot pilsētas vēsturi, mēs devāmies ekskursijā uz Valensijas rātsnamu. Lai izpētītu pilsētu, tika organizēta spēle, kurā projekta dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas vairāk vēsturisko objektu. Citā aktivitātē bija jāsaskata lietas, priekšmeti un objekti Valensijā, kas liecina par tīru ECO vidi. Keramikas muzeja apmeklējuma laikā varējām apskatīt un  iepazīt dažādu slavenu mākslinieku darbus, kas darināti no māla un porcelāna. Apmeklējot rezervātu, vērojām aizsargājamos augus un putnus, kā arī  laukus, kuros audzē rīsus. Jāpiemin, ka Spānijā un Eiropā finansē programmu, lai saglabātu retās augu un putnu sugas, savukārt rīsu audzēšanai ir svarīga loma Spānijas ekonomikā. Projekta partneriem tika organizēta ekskursija pa  El Saler pludmali un Devesas mežu, kura teritorijas sakopšanā aktīvi darbojas skolēni. Arī tika organizēta meistarklase Spānijas nacionālā ēdiena (paeljas) gatavošanā un degustēšanā.

Mobilitātes noslēgumā notika  tiešsaistes tikšanās ar OBCD (Open Business for Community Development) un Erasmus+ KA210 projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” dalībniekiem, kurā Latvijas komandas koordinatore O.Dukšinska dalījās pieredzē par projekta mērķiem un aktivitātēm. Risinājās diskusijas, partneru viedokļu apmaiņa, sarunas par plānotajām mobilitātēm. Visi dalībnieki saņēma sertifikātus par piedalīšanos projekta mobilitātē.

Paldies par viesmīlīgu uzņemšanu un jauku kopābūšanu Valensijā!

Informāciju sagatavoja: Erasmus+ KA2 projekta komanda

 

2022.-2023.m.g.

Arhīvs