DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+

Erasmus dienas 2023

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora  projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

No 9. līdz 14. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās notika Erasmus dienas 2023. Šī pasākuma galvenais mērķis bija popularizēt Eiropas vērtības – brīvību, solidaritāti, demokrātiju, mieru, cilvēka cieņu un mobilitāšu ieguvumus Erasmus+ projektu realizēšanas laikā.

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu komanda piedalījās Eiropas mēroga iniciatīvā (#ErasmusDays), organizējot tikšanos ar pedagogiem un sabiedrības pārstāvjiem, lai kopīgi noskatītos video un prezentāciju par īstenoto Eiropas Savienības Erasmus+ programmas PamattdarbībasNr.2 (K2) skolu apmaiņas partnerību projektu  „Ceļā uz zaļo nākotni” mobilitāti Spānijā un apspriestu jautājumus par ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību.

Video un prezentācija ir pieejami skolas vietnē, WhatsApp grupā  (sadarbības partneriem no Turcijas, Itālijas un Spānijas) un projekta tīmekļa vietnē. 

@ErasmusPlusLV

Sagatavoja: projekta koordinatore Olga Dukšinska

 

Erasmus dienas Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā

No 9. līdz 14. oktobrim norisinājās Eiropas mēroga iniciatīva Erasmus dienas. 2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, tās iezīmēja tēmu “6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidību un izcelt tās piedāvātās mācību iespējas. 

 Arī mūsu skola piedalījās šajā nozīmīgajā pasākumā. 9. oktobrī skolas foajē visu dienu tika demonstrēta 11.a klases komandas veidotā filma «Learning Languages – Key to Erasmus». Ikviens varēja to noskatīties un uzdot jautājumus par Erasmus+ projekta “LIFT of DEMOCRACY” koordinatorei Svetlanai Rujdko. Filma tika demonstrēta arī ģeogrāfijas stundās 9.-12. klasē.

Erasmus dienās dalībniekiem ir iespēja atklāt jaunas kultūras, stiprināt viņu valodu un starpkultūru prasmes, attīstīt nodarbinātību un ievērot Eiropas tolerances, cieņas un daudzveidības vērtības.

Sagatavoja Svetlana Rudjko

 

Erasmus+ projekta “Road to Green future” mobilitāte Spānijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (Ceļš uz zaļo nākotni) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

2023.gada septembrī Erasmus+ KA2 projekta “Road to Green future” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas četru pedagogu – projekta koordinatore Olga Dukšinska, Aļona Proščenko, Žanna Špoģe, Agita Pavloviča – komanda viesojās Spānijā, Valensijā. Projekta mērķi ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāju profesijām. Sadarbības partneri ir Turcija, Itālija, Spānija un Latvija.

Pirmajā tikšanās dienā notika projekta dalībnieku iepazīšanās, katras dalībvalsts komanda prezentēja savu izglītības iestādi. Rosinājās sarunas un apspriede par nedēļas darba plānu, projekta uzdevumiem un katras valsts atbildības jomu.

Turpmākajās dienās mobilitātes dalībnieki aktīvi darbojās. Iepazīstot pilsētas vēsturi, mēs devāmies ekskursijā uz Valensijas rātsnamu. Lai izpētītu pilsētu, tika organizēta spēle, kurā projekta dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas vairāk vēsturisko objektu. Citā aktivitātē bija jāsaskata lietas, priekšmeti un objekti Valensijā, kas liecina par tīru ECO vidi. Keramikas muzeja apmeklējuma laikā varējām apskatīt un  iepazīt dažādu slavenu mākslinieku darbus, kas darināti no māla un porcelāna. Apmeklējot rezervātu, vērojām aizsargājamos augus un putnus, kā arī  laukus, kuros audzē rīsus. Jāpiemin, ka Spānijā un Eiropā finansē programmu, lai saglabātu retās augu un putnu sugas, savukārt rīsu audzēšanai ir svarīga loma Spānijas ekonomikā. Projekta partneriem tika organizēta ekskursija pa  El Saler pludmali un Devesas mežu, kura teritorijas sakopšanā aktīvi darbojas skolēni. Arī tika organizēta meistarklase Spānijas nacionālā ēdiena (paeljas) gatavošanā un degustēšanā.

Mobilitātes noslēgumā notika  tiešsaistes tikšanās ar OBCD (Open Business for Community Development) un Erasmus+ KA210 projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” dalībniekiem, kurā Latvijas komandas koordinatore O.Dukšinska dalījās pieredzē par projekta mērķiem un aktivitātēm. Risinājās diskusijas, partneru viedokļu apmaiņa, sarunas par plānotajām mobilitātēm. Visi dalībnieki saņēma sertifikātus par piedalīšanos projekta mobilitātē.

Paldies par viesmīlīgu uzņemšanu un jauku kopābūšanu Valensijā!

Informāciju sagatavoja: Erasmus+ KA2 projekta komanda

 

2022.-2023.m.g.

Arhīvs