DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+

Erasmus+ projekta dalībnieku tikšanās Santa de la Cruz (Spānija)

 

Erasmus+ projekta «Future skills for future school” ietvaros no 2023. gada 27.janvāra līdz 04.februārim Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas latviešu valodas skolotāja Jūlija Vaikule un sākumskolas skolotāja Tatjana Krūmiņa apguva apmācības kursu „Outdoor education: a new way of teaching and learning «, kurš tika realizēts Santa de La Cruz (Spānija, Tenerife). Projektā piedalījās 14 dalībnieki no Latvijas (4), Polijas (3), Īrijas (3), Slovēnijas (2) un Horvātijas (2).

Kursa aktivitātes paredzēja angļu valodas līmeņa paaugstināšanu un prasmes ieviest jaunas idejas ārā nodarbībās pilnveidošanu. Visas aktivitātes tika realizētas dabā, Tenerifes parkos un kalnos. Kursā tika piedāvātas jaunās aktivitātes, lai ieinteresētu skolēnus mācīties ārā. Visas kursa aktivitātes notika saskaņā ar tā programmu: pastaiga pa Tenerifi ar karti, prasmes strādāt komandā pilnveide, darbs pāros, darbs komandās,  dažādas aktivitātes ar dabas materiāliem – akmentiņiem, kociņiem, koku lapām. Bija ļoti jautri un neparasti, secinājām, ka ir jāmainās, ir jādomā par to, ka nāk jaunā paaudze, kura ir jāiesaista, lai viņiem būtu interesanti mācīties, ka ir jāmeklē arvien plašākas iespējas, lai padarītu mācības par ko aizraujošu, nevis garlaicīgu.

Mobilitātes noslēgumā tika saņemts sertifikāts par dalību apmācības programmā 35 stundu apjomā.

DDAV  projektu «Future skills for future school. School education staff mobility» (Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000070247)  līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Informāciju sagatavoja Jūlija Vaikule

Erasmus+ (KA2) dalībnieku tikšanās Palermo (Itālijā)

 

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas administrācijas pārstāvis Ivars Šķinčs un fizikas skolotāja Inna Kolpakova Erasmus+ projekta «Future skills for future school” ietvaros apguva vienas nedēļas „School education staff mobility» apmācības kursu “English for edukators: advance your career (level I)”, kurš tika īstenots Palermo (Itālija) šī gada 17.–21.oktobrī. Projektā piedalījās 16 dalībnieki: 2 no Latvijas, 6 no Lietuvas, 2 no Beļģijas, 4 no Polijas un 2 no Horvātijas. Kursa aktivitātes paredzēja angļu valodas līmeņa paaugstināšanu un sadarbības kompetences pilnveidi.

Erasmus+ projekta nodarbības bija nepieciešamas un lietderīgas, jo mūsu skolas fizikas skolotāja I.Kolpakova jau otro gadu piedalās starptautiskajā izglītības projektā «Misija X: trenējies kā astronauts!» Šo projektu veicina Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA), Lielbritānijas Kosmosa aģentūra (UKSA) un Eiropas kosmosa izglītības resursu biroji (ESERO). Misija X ir izglītojošs izaicinājums trenēties kā astronautam, veicot gan fiziskās aktivitātes, gan uzdevumus STEAM priekšmetos. Gandrīz visi Misija X materiāli un komunikācija notiek angļu valodā.

Erasmus+ kursā īpaša uzmanība tika pievērsta runas prasmju, komunikācijas un sadarbības prasmju attīstīšanai. Katra diena sākās ar dažādām aktivitātēm, kuru laikā dalībnieki iepazina cits citu un prezentēja savu dzimto valsti un tās īpatnības (klimats, sports, nacionālie ēdieni u.c.). Tika  pilnveidota angļu valodas gramatika, paplašināts vārdu krājums, uzlabotas klausīšanās, rakstīšanas un sadarbības prasmes.

Erasmus+ projekta laikā tika pilnveidotas pedagoģiskās kompetences, kas skolotājiem  palīdz būt gataviem pārmaiņām, ko prasa izglītības reforma Skola 2030. Skolotāji ieguva dažādas idejas par mācīšanās iespējām un metodēm, kuras var izmantot turpmākajā darbā skolā, arī guva informāciju par izglītības sistēmas īpatnībām un dalībnieku pieredzi no citām Eiropas valstīm, tika izveidoti kontakti ar jauniem sadarbības partneriem no Lietuvas un Beļģijas.

Kursā tika iegūtas jaunas emocijas, idejas un priekšstati, kuri kļūs par svarīgu posmu skolas attīstības ceļā. Kursa noslēgumā dalībnieki saņēma sertifikātu “Future skills for future school. School education staff  mobility” par dalību apmācības programmā.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolotāji Inna Kolpakova un Ivars Šķinčs

 


 


 

 

 

Arhīvs