DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Karjeras attīstības atbalsts 2017-2018

 

 Pasākums “Ieskats izklaides profesiju industrijā”

 

Šī gada aprīlī un maijā 3. un 4. klašu izglītojamiem bija iespēja ielūkoties izklaides profesiju industrijā un uzzināt nedaudz vairāk par animatora profesijas būtību un darba specifiku.

Skolēni piedalījās sarunā par animatora profesijā nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un rakstura īpašībām, profesijas plusiem un mīnusiem, kā arī uzzināja vairāk par karjeras iespējām un darba tirgus aktualitātēm izklaides profesiju industrijā.

Izglītojamiem tika sniegta iespēja vērot animatora profesiju darbībā un iejusties animatora lomā.

Pasākums norisinājās ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

“Intervija ar profesionāli”

 

Šī gada 27. aprīlī 11. klases interesentes apmeklēja pasākuma “Intervija ar profesionāli” noslēdzošo nodarbību, kas norisinājās ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Šoreiz pasākumā izglītojamie varēja izzināt Latvijas arhitektūras un interjera dizaina pasauli

kopā ar viesi Mārtiņu Ošānu.  Ļoti interesanti bija ieklausīties viņa dzīves pieredzē un sasniegumiem arhitektu birojā, kā arī uzdot dažādus sev interesējošus jautājumus. Mārtiņš Ošāns akcentēja, ka arhitektūra – tas ir dzīvesveids, kas palīdz iedziļināties lielās un nopietnās lietās. Neraugoties uz to, ka darbs ir smags, ir ļoti interesanti.

Ikvienam no mums dzīvē ir jāspēj atrast to jomu, kurā mēs jūtamies patiesi laimīgi, jo, tikai darot darbu no visas sirds, tas sāk izdoties.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

RTU Daugavpils filiāles aktivitātes

 

Šī gada 21. aprīlī skolēniem bija iespēja ielūkoties RTU Daugavpils filiāles mācību vidē un piedāvātajās studiju iespējās, apmeklējot filiāles atvērto durvju dienu.

Pasākumu apmeklēt devās mūsu skolas 9. un 12. klases interesenti. Ļoti labi bija tas, ka uz pasākumu bija atnākuši vietējie uzņēmumu pārstāvji (“Accenture Latvia”, “SM”, “Latvijas maiznieks”, “Axon Cable”), kas akcentēja izglītības nepieciešamību un to, kas šobrīd ir aktuālais darba tirgū ne tikai Daugavpils pilsētā, bet arī visā Latvijā.

Pasākuma otrajā daļā izglītojamiem tika piedāvātas radošās darbnīcas “Mūsdienīgas profesijas”, kas norisinājās ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Četrās radošajās darbnīcās izglītojamie sīkāk ielūkojās dažādās jomās un izmēģināja savas prasmes tajās. Skolēniem tika piedāvātas “Saspiestā gaisa pētīšanas darbnīca”, “Metālu mikrostruktūras pētīšanas darbnīca”, “Muitas kontroles pasākumu laboratorija” un “Elektronikas darbnīca”.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

 

Pasākums «Intervija ar profesionāli»

 

Šī gada 20. aprīlī PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas skolā „Saules skola” norisinājās pasākums „Intervija ar profesionāli” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros), kurā piedalījās mūsu skolas divas 11. klases skolnieces.

Šoreiz izglītojamie tikās ar tekstilmākslinieci Ilonu Linarti, kura pastāstīja par mākslas nozīmi cilvēka dzīvē, izglītības iespējām, profesijas izvēli un karjeras izaugsmes iespējām mākslas jomā. Skolēniem bija iespēja ieklausīties mākslinieces dzīves stāstā, iepazīties ar viņas radošajiem sasniegumiem un mākslas pedagoga pieredzi. Tika akcentētas nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru. Izglītojamiem pavērās plašāks skatījums uz mākslas saistību ar citu jomu profesijām. Skolēni varēja uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī praktiski darboties, veidojot savu unikālo kompozīciju no piedāvātajiem elementiem.

Viena no galvenajām atziņām, ka ikvienam cilvēkam pastāvīgi jāizglītojas un jāattīstās, jāizmanto visas piedāvātās iespējas, ejot uz mērķi. Tikai tā var būt gandarītam dzīvē un veidot veiksmīgu karjeru.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

 Meistarklašu cikls “Radošo industriju profesiju piemērīšana – skaņu režisors” 

 

Š.g.16.aprīlī mūsu skolas 7.B klases skolēni piedalījās meistarklašu ciklā “Radošo industriju profesiju piemērīšana – skaņu režisors” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Pasākuma mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar radošās industrijas profesiju – skaņu režisoru -, veicinot jauniešos izpratni par profesiju, mudinot jauniešus izpētīt savu radošo potenciālu šajā sfērā un izmantot to profesionālās karjeras izvēlē.

Pasākuma laikā skaņu režisors–frīlanceris Artūrs Indrikovs pastāstīja skolēniem par savu profesiju, darbā nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, izglītības iespējām, darba ikdienu un pienākumiem, veiksmīgās karjeras nosacījumiem. Skolēniem bija arī iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

 Nodarbības «Simts ceļi tavai nākotnei!»

 

Š.g. 5.aprīlī Daugavpils 16. vidusskolas 9.B klases skolēni piedalījās nodarbībās “Simts ceļi tavai nākotnei” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros), kuru laikā tikās ar uzņēmējdarbības jomas pārstāvi Viktoru Galleru, kas ir ļoti mērķtiecīgs savā darba sfērā un ir guvis pieredzi, strādājot par organizāciju vadītāju Vācijā un Krievijā, pirms tam uzsākot savu karjeru kā vienkāršs ofisa darbinieks.

V.Gallers pastāstīja skolēniem par nākotnē pieprasītākajām profesijām, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm nākotnes darba tirgū. Savā stāstījumā uzņēmējs pārsteidza skolēnus ar savu tieksmi radīt jaunas idejas un veidot strukturētus plānus savu sapņu īstenošanai, kuri, starp citu, ir saistīti ar mūsu pilsētas tālāko attīstību un vēl jo gaišāku nākotni. V.Gallers aicināja un mudināja skolēnus rūpēties par savu nākotni – par izcilas vidējās un augstākās izglītības iegūšanu – un par savas dzimtās vietas nākotni. Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

Tikšanās ar tādiem cilvēkiem motivē attīstīties un reāli novērtēt savas personiskās un profesionalās izaugmes iespējas.

 

 Informāciju sagatavoja 9.B klases skolēni un kl.audz. Lilija Grakova

 


 

Daugavpils Universitātes atvērto durvju diena

 

 Š. g. 5.aprīlī Daugavpils Universitātē norisinājās atvērto durvju diena. Mūsu skolas interesenti labprāt devās noskaidrot, cik daudzveidīgas studiju programmas piedāvā universitāte. Izglītojamie izmantoja izdevību aprunāties ar studentiem, uzdot sev interesējošus jautājumus docentiem un ielūkoties ikdienas studiju vidē.

Ļoti labi, ka izglītojamie aktīvi domā par savām nākotnes iespējām, labprāt apmeklē augstkolu atvērto durvju dienas un pēta darba tirgus aktualitātes. Tikai šādā veidā skolēniem ir iespēja atrast to augstskolu, kurā viņi vēlas pilnveidot savas kompetences pēc vidusskolas absolvēšanas.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Darbnīcas “Karjeras birža”

 

Šī gada 23. martā norisinājās izstāde “Izglītības iespējas”, kuras ietvaros skolēni varēja apmeklēt darbnīcas “Karjeras birža” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Pasākumā piedalījās mūsu skolas divas 10. klases skolnieces.

Apmeklējot izstādi, skolēni tuvāk izpētīja izglītības iespējas pēc vidusskolas beigšanas. Savukārt darbnīcās audzēknēm bija iespēja uzzināt, kā izvēlēties savu nākotnes profesiju un skolu, kā kļūt par 21.gs. līderi un būt veiksmīgam,  kādas prasmes ir vērts mācīties, lai būtu iespēja normāli dzīvot un strādāt darbu, kas patīk. Skolēni varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Darbnīcās skolēni mācījās izvērtēt savus iekšējos resursus, izvēloties profesiju.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Izstāde «Izglītības iespējas»

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina interesentus reģistrēties pasākumiem, kas norisināsies š.g. 23.martā  izstādes «Izglītības iespējas» ietvaros, pēc adreses Dobeles iela 30, Daugavpilī, Daugavpils novada kultūras centrā VĀRPA.

1. Darbnīca «Karjeras birža». 23.martā no 10:00 — 15:30. Papildus informācija: šeit. Reģistrēties: https://goo.gl/forms/3msKBDmywc5WsNYv2

2. «Zināšanu maratons». 23.martā no 10:00 — 17:00. Papildus informācija: www.edic.lv

3. Konference «NĀKOTNES IZGLĪTĪBA». 23.martā no 10:00 — 16:00. Papildus informācija: http://www.chamber.lv/lv/events/2018/03/6146/event/2195 . 

Rēģistrēties: https://goo.gl/forms/wDr4kURatgqUZHN73

 

 


 

Nodarbības „Izziņas un radošo tehnoloģiju skola”

 

Šī gada 8. un 9. martā mūsu skolā norisinājās nodarbības „Izziņas un radošo tehnoloģiju skola”, kuras vadīja ciemiņi no Siguldas „Mazā Brīnumzeme” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Pasākumā piedalījās 2.– 6. klašu skolēni.

Teorētiskās nodarbības laikā izglītojamiem bija iespēja iepazīties ar inženierzinātnes un tehnoloģiju nozares profesijām, tām nepieciešamajām kompetencēm, prasmēm ikdienas darbā un nākotnes perspektīvām. Skolēniem bija iespēja ieskatīties modelisma pasaules iespējās un izaicinājumos. „Mazās Brīnumzemes” darbinieki pastāstīja par tādām profesijām kā programmētājs un mākslinieks, inženieris un elektroniķis, arhitekts un mehatroniķis, menedžeris un mārketinga speciālists – kāda ir šo speciālistu darba diena, instrumenti, darba pienākumi, darba specifikas plusi un mīnusi. Tika akcentēta radošuma un tehnoloģiju mijiedarbība. Arī skolēniem bija iespēja uzzināt, kādas zināšanas, izglītība, prasmes un arī rakstura iezīmes ir nepieciešamas šodienas un nākotnes profesionāļiem.

Praktiskās nodarbības laikā skolēni iepazina modeļu būves specifiku un praktiski piedalījās telpisku maketu būves darbnīcā, attīstot individuālos talantus un prasmes, sasaistot to ar savu nākotnes profesijas redzējumu. Iejūtoties „Mazās Brīnumzemes” darbinieku ikdienā, skolēni veidoja savus 3D maketus (no pazīstamiem materiāliem neparastā formātā), vizualizējot un prezentējot savu nākotnes plānu, sapņu, dzīvesvietas vai konkrētas inovācijas atveidojumu.

Šāda veida nodarbības ir lieliska iespēja skolēniem tuvāk iepazīt dažādas profesijas, aizdomāties par savas profesijas izvēli un to, kas ir jādara jau šodien, lai īstenotu savus sapņus un veidotu veiksmīgu karjeru.

   

 

 

   

 

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Meistarklašu  darbnīca ,,Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas!»

 

Šī gada 1. martā Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā norisinājās meistarklašu darbnīca „Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Pasākumā piedalījās mūsu skolas piecas 11. klases skolnieces.

Pasākuma ievada daļā izglītojamie izzināja skolas aktualitātes, iespējamās apgūstamās kvalifikācijas un ielūkojās arī turpmākajās karjeras iespējās pēc skolas absolvēšanas, kā arī varēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

Ļoti interesants izvērtās pasākuma turpinājums, kurā izglītojamie devās praktiski izzināt piecas dažādas darbnīcas. Skolēni vēroja paraugdemonstrējumus, uzzināja kādām jābūt rakstura īpašībām katrā no profesijām un noskaidroja arī raksturīgo ikdienas darba vidē.

Izglītojamiem tika sniegta lieliska iespēja mācīties darot un izmēģināt savas iemaņas, prasmes katrā no piedāvātajām darbnīcām. Profesionāļu ieteikumi  veicināja jaunu zināšanu ieguvi, kas noderēs arī turpmāk.

Viena no galvenajām atziņām , ka ikvienam ir jāatrod savs sirds darbs un tikai tad izdosies piepildīt savus sapņus.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Nodarbību cikls “Trāpīt mērķī”

 

Š.g. 28.februārī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 10.klases skolēni piedalījās nodarbībās “Trāpīt mērķī!”, kuras vadīja Daina Kriviņa — eksperte mērķu sasniegšanā, SIA «DK Projects» īpašniece un vadītāja, individuālās izaugsmes koučs, trenere un mentore, kā arī motivācijas programmu autore.

Nodarbību laikā skolēniem bija iespēja izpētīt savas intereses, spējas un stiprās puses, izprast savus izglītības un karjeras mērķus. Ar praktisku uzdevumu palīdzību skolēni mācījās izvirzīt un sasniegt mērķus, kas veicinātu personīgo izaugsmi un attīstību, izpratni par izglītības un profesijas izvēli.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Izstāde “SKOLA 2018”

 

Š. g. 23. -25. februārī Rīgā norisinājās izglītības izstāde “SKOLA 2018”, kas ir lieliska iespēja skolēniem vienuviet iegūt visaptverošu un kvalitatīvu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, uzdot interesējošos jautājumus un saņemt izsmeļošas atbildes no augstskolu un tehnikumu studentiem, audzēkņiem un mācību spēkiem. Jaunieši izstādē varēja arī izmēģināt roku dažadās profesijās, piedalīties konkursos un citās aktivitatēs.

Arī mūsu skolas audzēkņi (11.-12.kl.skolēni) izmantoja iespēju un 23. februārī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās uz Rīgu, lai tuvāk iepazīt augstskolu studiju programmas un uzdot sev interesējošos jautājumus. Skolnieces bija ļoti aktīvas un ražīgi pavadīja dienu, gan uzzinot sev nepieciešamo informāciju, gan izmēģinot sevi ārsta un jūrnieka profesijā.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

ĒNU DIENA 2018

 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Lai ēnotu kādu prosesijas pārstāvi, jauniešiem no 16.janvāra līdz 4.februārim bija jāizpēta visi uzņēmumu piedāvājumi, jāizvēlas interesējošā profesija un darba vieta un, piesakoties ēnot, jāiesniedz motivācijas vēstule. 14.februārī norisinājās Ēnu dienas 2018 aktivitātes.

Arī mūsu skolas audzēkņi aktīvi iesaistījās šajā procesā. Skolēni pētīja piedāvājumus, rakstīja un iesniedza motivācijas vēstules. 7 mūsu audzēkņi saņēma aicinājumu un 14.februārī devās uz uzņēmumiem ēnot dažadu profesiju un amatu pārstāvjus, lai iepazītu to darba ikdienu, nepieciešamās zināšanas un prasmes, karjeras izaugsmi un izglītības iespējas.

Veronika Astafjeva (10.kl.) un Tatjana Soldatjonoka (10.kl.) devās uz Valsts policijas iecirkni, kur viņām pastāstīja par izglītības iespējām un policijas darbinieka ikdienas darba pienākumiem, meitenes arī piedalījās dežūras izbraukumā pa pilsētu un mācījās aizpildīt protokolu. Savukārt Valērijs Meduņeckis (10.kl.) devās uz BENU Aptieka Latvija, lai iepazītu farmaceita profesiju un saprastu, vai tā viņam ir piemērota un kuriem mācību priekšmetiem jāpievērš lielāka uzmanība. 11.klases skolniece Jūlija Kaļiņina ēnoja finanšu konsultantu bankā Swedbank, bija ļoti aktīva un zinātkāra, piedaloties Ēnu dienas sarunās un iegūstot zināšanas par darbu bankā. Savukārt 8.A klases skolnieces Katrīna Horsta un Valērija Minčenko savu profesiju un amatu izpēti sāka ar izglītības jomu. Katrīna tuvāk iepazina psihologa profesiju un tās īpatnības, ēnojot skolas psihologu Daugavpils 10. vidusskolā, bet Valērija devās uz J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju, lai iepazītu iestādes vadītāja ikdienas darba pienākumus un amata prasības. Veronika Kaškure (11.kl.) Daugavpils pilsētas domē ēnoja priekšsēdētāja 1.vietnieka amatu, viņai bija pat iespēja piedalīties Domes sēdē (objektīvu iemeslu dēļ ēnošana notika 15.februārī).

Aktīvi iesaistoties Ēnu dienā, skolēni guva jaunas zināšanas un pieredzi. Pēc viņu atsauksmēm, tā ir unikāla iespēja iepazīt profesiju un amatu pārstāvju darba ikdienu un uzdot profesionāļiem sev interesējošus jautājumus.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Nodarbību cikls „Neparastā fizika parastajā ikdienā”

 

Šī gada 24. janvārī un 05. februārī Daugavpils Universitātē norisinājās nodarbību cikls „Neparastā fizika parastajā ikdienā” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Šī cikla ietvaros skolēniem bija iespēja doties ekskursijā pa Daugavpils Universitātes Inovatīvās mikroskopijas centru, aplūkot Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu, kā arī paviesoties astronomiskajā observatorijā. Lai arī laiks bija apmācies un aiz loga putināja sniegs, tik un tā bija interesanti ielūkoties astronomijas pasaulē.

Skolēniem bija iespēja ieklausīties Daugavpils Universitātes docētāju stāstījumā, uzdot sev interesējošus jautājumus un piedalīties diskusijā par fizikas zinātnes nozīmi, izglītības iespējām un plašajām perspektīvām nākotnē.

Vēl jo interesantāka skolēniem šķita praktiskā darbnīca, kurā tika aplūkoti eksperimenti, kas saistīti ar ikdienišķu fizikālu parādību demonstrēšanu un skaidrojumiem, kā arī piedalīties praktiskajā darbnīcā „Astoņkājis” un «Spektroskopa izgatavošana».

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Seminārs „Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas”

 

Š.g. 25. janvārī  ikviens dizaina nozares interesents varēja apmeklēt aizraujošu semināru „Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas”, kas norisinājās PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola”.  Šajā seminārā piedalījās divas mūsu skolas skolnieces. Pasākuma otrajā daļā norisinājās praktiskas darbnīcas „Iepazīsti dizaina izglītības dažādību”, kas tika īstenotas ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēniem piedāvātās darbnīcas bija ļoti daudzveidīgas, un skolēni, izvēloties sev interesējošo jomu,varēja pielietot esošās zināšanas praksē un iegūt jaunas prasmes, izveidojot kādu praktisku izstrādājumu. Savukārt teorētiskajā semināra daļā, kas tika organizēta ar Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departamentu, skolēniem izveidojās padziļināts priekšstats par dizaina nozares mantojumu, attīstības tendencēm, inovācijām Latvijas robežās, kā arī Eiropas dizaina atpazīstamību pasaulē.

Dizainere Evita Staģīte lieliski motivēja skolēnus ticēt saviem sapņiem, nebaidīties no izaicinājumiem un izstāstīja par modes dizaina industriju, konkurētspēju un izaicinājumiem tajā.

Tikpat interesanti bija ielūkoties plašajās izglītības un karjeras iespējās dizaina jomā Latvijā. Ir jāapzinās, ka dizains ir jebkurā jomā un lietā mums apkārt, tas ir tikai jāprot ieraudzīt un novērtēt. Radoši jaunieši ir mūsu nākotne.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

 

Par Ēnu dienu 2018

 

Ēnu diena 2018.gadā norisināsies 14.februārī

Sīkākā informācija šeit

 ĒNU DIENAS 2018 NOLIKUMS 

 


 

Profesiju meistardarbnīcas “Profesija kā svētki”

 

Ziemassvētku gaidīšanas noskaņās 12. decembrī 5. klašu skolnieces devās iepazīt friziera un florista profesijas (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Skolniecēm bija unikāla iespēja iejusties florista darba ikdienā, ļauties radošai pašizpausmei, kuras rezultātā tika izveidotas Ziemassvētku galda kompozīcijas. Meistarklases vadītāja dalījās savā dzīves pieredzē, kas ļāva meitenēm iegūt zināšanas par florista darba ikdienu, profesijas specifiku un izglītības iespējām šobrīd.

Pasākuma otrajā daļā meitenes viesojās friziersalonā, kur iepazina vēl vienu ļoti radošu un interesantu profesiju- frizieris. Meitenes ne tikai klausījās meistares stāstījumā un paralēli tam vēroja paraugdemonstrējumus, bet arī iejutās modeļu lomā, ļaujot frizierei izveidot skaistas frizūras. Visi mēs esam piedzimuši ar radošuma spējām, galvenais noticēt sev un nebaidīties tās pielietot ikdienā!

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Nākotnes profesijas IKT jomā

 

Š.g. 22. novembrī Daugavpils Centra vidusskolā norisinājās pasākums “Nākotnes profesijas IKT jomā” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros), kuru vadīja Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) pārstāvji. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 8., 10. un 11.kl. skolēni.

Sākumā IKT nozares pārstāvji pastāstīja par studiju un karjeras iespējām IKT jomā. Pēc tam skolēniem bija iespēja apskatīt interaktīva zinātnes centra „Kurzemes Democentrs” ekspozīciju un unikālus Kurzemes IKT uzņēmumu produktus, kā arī vērot eksponātu darbības demonstrāciju. Vēlāk audzēkņiem varēja pielietot praktiskās un tehniskās zināšanas radošajās darbnīcās “Kodu pavēlnieks” (8.kl.) un “Veiksmīgais lauksaimnieks” (10.-11.kl.).  Mūsdienīgie interaktīvie ekrāni piedāvāja iespēju spēles gaitā apgūt zināšanas par klimatu un apkārtējo vidi. Visus interesentus vienoja viens mērķis – apzināties savas profesijas izvēli un gūt pieredzi.

  

  Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Konference jauniešiem “LEVEL UP!”

 

Š.g. 3. novembrī viesnīcā “Park Hotel Latgola” notika JCI rīkotā konference jauniešiem “LEVEL UP!”, kurā piedalījās arī mūsu skolas 10. klases skolnieces Nikole Červinska un Taisija Djagiļeva. Konferences mērķis bija sniegt atbalstu topošajiem uzņēmējiem–skolēniem, piedāvājot apmācības par komandas veidošanu un darbu komandā.

Apmācības vadīja Māra Špicberga, aplūkojot tādus jautājumus: “Kā darboties komandā un rast motivāciju? Kā izvairīties no konfliktiem?” Viņa runāja par privātām un uzņēmuma vērtībām, motivāciju. Māra akcentēja, ka cilvēki nav tik viegli atšifrējami, mēs bieži nezinām, kādi mēs paši esam. Un kā motivēt darbiniekus? Ir tikai viena atbilde – nekā! Jo mēs nespējam motivēt citus cilvēkus, mēs tikai varam izveidot vidi, kurā viņi ir motivēti gūt sekmes. Kāpēc cilvēki iet uz darbu? Jo viņi vēlas, lai darbs nestu labumu sabiedrībai un sagaida pretī gandarījumu. Cilvēkam jābūt pozitīvām emocijām darba dienas beigās. Beigās Māra teica: “Vērtības nav iespējams īstenot pilnībā. Tās ir kā zvaigznes debesīs – tās var redzēt, bet nevar aizsniegt.” Un tomēr uz tām ir jātiecas.

Turpinājumā savā pieredzē par darbošanos Skolēnu mācību uzņēmumā dalījās Ralfs Rogalevs un Elgars Rihards – Latvijas SMU konkursa uzvarētāji un Eiropas SMU konkursa laureāti.

Nikole Červinska, 10.klase

 


 

Viktorīna “Profesijas”

 

Lai arī karjeras nedēļa ir noslēgusies, profesiju izzināšana turpinās tikpat aktīvi.  Daugavpils 16. vidusskolā sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Karjeras un iniciatīvu atbalsta centru 2. novembrī norisinājās viktorīna “Profesijas” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Viktorīnā zināšanās un erudīcijā sacentās 3. klašu skolēni, kopā 6 komandas.

Skolēniem bija iespēja ne tikai pārbaudīt savas šī brīža zināšanas par profesijām, bet arī un iegūt jaunu pieredzi un padziļināt jau esošo, uzlabot sadarbības prasmes strādājot grupā, kā arī uzlādēties ar pozitīvām emocijām, piedaloties pasākumā.

Tuvojoties pasākuma noslēgumam, skolēnu acīs bija vērojams gandarījums par paveikto, izglītojamie saņēma pateicības rakstus ar nominācijām, kas vēl vairāk paspilgtināja ikvienas komandas individualitāti.

         

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Karjeras nedēļa

 

No 16. līdz 20. oktobrim Daugavpilī norisinājās Karjeras nedēļa. Tas ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā. Tās laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos. Šogad Daugavpils pilsētas Karjeras nedēļas vadmotīvs bija „Vēro un ieraugi, skaties un saskati”.

Arī mūsu skolas audzēkņi aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs. Klases stundās skolēni izvērtēja savas spējas, runāja par zināšanu vērtību, profesiju daudzveidību, karjeras iespējām un izveidi. Viņi aktīvi piedalījās arī ārpusskolas pasākumos, gan individuāli, gan grupās.

16.oktobrī 5.A klases skolēni devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu «Daugavpils ūdens», savukārt 10.-12. kl. skolēnu grupa piedalījās Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā — Karjeras LAVKĀ «Izglītība manai attīstībai».

17.oktobrī sākumskolas skolēni apmeklēja pilsētas bibliotēkas, lai iepazītu profesiju pasauli. Viņi aktīvi iesaistījās pasākumos: «Kad izaugšu liels» un «Atver bibliotēkas durvis». Savukārt vidusskolēni pētīja profesiju pasauli, apmeklējot biznesa apmācības «Īsteno sapni par biznesu» un dodoties mācību ekskursijā uz AS Swedbank.

18. oktobrī 10.-12.kl. grupa apmeklēja augstskolas RISEBA Daugavpils filiāli, kur piedalījās praktiskajā nodarbībā „Izzini sevi un izvēlies ceļu uz savu nākotnes karjeru”, kuras laikā tika akcentēta nepieciešamība izzināt savas stiprās un vājās puses, izglītības un pašizglītošanās nozīme veiksmīgās karjeras veidošanas procesā. Arī mūsu skolas 11.-12.kl. komanda piedalījās pilsētas izglītojošā spēlē „Kas? Kur? Kad?”, kurā apliecināja savas zināšanas par profesijām, to vēsturi un atribūtiem.

19.oktobrī 8.B klases skolēni devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu „Zieglera mašīnbūve”, kuras laikā viņiem pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, darbības īpatnībām, pārstāvētām profesijām un nepieciešamo izglītību, parādīja, kā notiek darba process. Savukārt 12. klases skolēnu grupa devās uz Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas rīkoto aktivitāti „Profesiju karuselis”, lai izpētītu, kuras profesijas var apgūt ar vidējo izglītību, kādas ir prasības, kā arī kādas ir karjeras izaugsmes perspektīvas.

20. oktobrī 10. klases skolēni piedalījās Karjeras nedēļas noslēguma pasākumā «Ieskats nišas profesijas».

Individuāli skolēni piedalījās pasākumā „Profesiju virpulī atrast savējo”, kurā viņiem bija iespēja ne tikai gūt teorētiskās zināšanas par karjeras veidošanu, bet arī praktiski darboties, intervēt dažādu profesiju pārstāvjus.

  Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

 Pasākums “Ieskats nišas profesijās”

 

Karjeras nedēļas noslēguma pasākums norisinājās 20. oktobrī un pulcēja ne tikai daudzveidīgu nozaru pārstāvjus, bet arī skolēnus no dažādām Daugavpils pilsētas skolām (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros). Arī mūsu skolēni devās uz Marka Rotko mākslas centru ne tikai sajust pozitīvas emocijas un izbaudīt kopības sajūtu, bet arī iegūt jaunas zināšanas un padziļināt izpratni par savu nākotnes profesiju.

Ļoti interesanti, ka pasākuma ievada daļā skolēniem bija iespēja uzminēt, kurš pārstāvis darbojas konkrētjā profesijā. Tas ļāva skolēniem pēc ārējā izskata un pirmā priekšstata spriest par to, kādu darbu konkrētais cilvēks dzīvē veic.

Pasākuma tālākajā gaitā skolēni iepazina profesiju pārstāvju darba specifiku, uzdeva dažādus jautājumus, uzzināja par izglītības iespēju daudzveidību, kā arī izaicinājumiem darba tirgū.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Mācību ekskursija uz AS Swedbank

 

Š.g. 17.oktobrī 10.-12. klašu skolēnu grupa devās mācību ekskursijā uz AS Swedbank (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros), kuras laikā viņiem bija iespēja tuvāk iepazīt bankā strādājošo profesijas.

Sākumā skolēniem tika parādīta prezentācija par bankas darbību, sniegtajiem pakalpojumiem, izglītības iespējām, pieprasītām personības īpašībām un prasmēm, no kurām svarīgākās ir prasme mācīties, ieklausīties un komunicēt ar klientiem. Veidojās aktīva saruna starp skolēniem un bankas darbiniekiem. Skolēnus pārsteidza fakts, ka mūsdienu pasaulē, strādājot bankā, primāra ir prasme komunicēt ar cilvēkiem, nevis matemātikas un ekonomikas zināšanas. Audzēkņi arī uzzināja, ka no 18 gadu vecuma var pieteikties vasaras praksei AS Swedbank. Turpinājumā skolēni iepazinās ar mūsdienu kasiera darbu, pienākumiem, nepieciešamo aprīkojumu, uzzināja, kas un kā pārbauda naudaszīmes, paši noteica drošības aizsargzīmes dažādu valstu valūtā. Pasākumā noslēgumā skolēni devās uz seifu, kur viņiem pastāstīja un parādīja, kā tas darbojas un kā tiek nodrošināta tā drošība.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Pasākums “Iepazīstam programmēšanas tehniķa specialitāti!”

 

Karjeras nedēļas ietvaros 18. oktobrī 12. klases interesenti devās uz Daugavpils Tehnikumu, lai piedalītos pasākumā “Iepazīstam programmēšanas tehniķa specialitāti”. Skolēni ielūkojās mācību procesā un skolēnu mācīšanās ikdienā. Pasākumā tika sniegta iespēja iepazīt daudzveidīgās nozares, kuras ir iespējams apgūt Daugavpils Tehnikumā.

Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus, praktiski izmēģināt dažādas tehniskas ierīces, ielūkoties modernizētajā mācību procesā un pat ieskatīties 7D pasaulē.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

“Atver bibliotēkas durvis”

 

Š.g. 17. oktobrī 4.C klase devās uz bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kur notika pasākums “Atver bibliotēkas durvis”. Pasākuma laikā skolēni ceļoja pa bibliotēkas pasauli – viņiem bija iespēja iepazīt bibliotēkas vēsturi, uzzināt par lielākajām un skaistākajām bibliotēkām pasaulē, iepazīt bibliotekāra profesiju, tās saistību ar citām profesijām, nepieciešamām prasmēm. Skolēni arī izrādīja savu erudīciju, aktīvi atbildot uz jautājumiem par dažādām profesijām un to atribūtiem.  Audzēkņi arī pētīja sevi, izzinot, kādas jomas profesijās viņi varētu strādāt.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Biznesa apmācības “Īsteno sapni par biznesu”

 

Skolēni, kurus interesē un saista bizness un ekonomika, satikās pasākumā “Īsteno sapni par biznesu”, kas norisinājās karjeras nedēļas ietvaros 17. oktobrī Daugavpils 13. vidusskolā (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros).

Pasākumā skolēni  varēja smelties idejas un iedvesmu savas dzīves turpmākajiem mērķiem un soļiem. Skolēni klausījās pārstāvju pieredzē un ikdienas darbā, veica praktiskus uzdevumus un uzdeva sev interesējošos jautājumus pieredzes bagātajiem speciālistiem.

Pasākums spēja palīdzēt izprast to, cik lielā mērā uzņēmējdarbība un biznesa joma ir vai nav saistoša, un vai to nākotnē varētu saukt par savu sirds profesiju.

  Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Mācību ekskursija uz uzņēmumu “Daugavpils ūdens”

 

2017.gada 16. oktobrī karjeras nedēļas ietvaros 5.a klases skolēni devās iepazīt uzņēmumu “Daugavpils ūdens”. Skolēniem bija iespēja paviesoties galvenajā ūdens attīrīšanas stacijā “Ziemeļi”, kur viņi ne tikai uzzināja vairāk par uzņēmumu un to, kādi pakalpojumi tiek nodrošināti Daugavpils pilsētas teritorijā un

tuvākajos Daugavpils novados, bet arī to, kādu profesiju pārstāvji strādā uzņēmumā un kāda izglītība ir nepieciešama šīs nozares profesijās strādājošajiem speciālistiem. Skolēni bija ļoti aktīvi un ieinteresēti, par to liecināja ne tikai uzdotie jautājumi, bet arī skolēnu atbildes uz āķīgajiem jautājumiem, ko uzdeva uzņēmuma pārstāvji. Piemēram, cik litru ūdens dienā patērē viens cilvēks, cik litru ūdens dienā patērē visa Daugavpils pilsēta utml.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Diāna Balalaikina

 


 

Karjeras LAVKA

 

16.oktobrī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Zinātkāres centrā “Zinoo” norisinājās Daugavpils Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums – Karjeras LAVKA „Izglītība manai attīstībai”. Tajā piedalījās arī mūsu skolas 10.-12. klašu pārstāvji. Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar radošiem cilvēkiem (sarunā piedalījās MIGLA boards&WANDER dizainere Marta Folkmane, grāmatas „Linejis” autores Dagnija Dudarjonoka, Gunta Nagle un SIA „LAPSA MEDIA” pārstāvis Marks Jurkovs), noklausīties, kā tie veido karjeru, no kurienes smeļas idejas, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.Visam pasākumam cauri vijās doma, ka nevar sēdēt uz vietas, jābūt aktīviem, jārīkojas, jāuzdrošinās izmēģināt jaunu, jāizmanto radušās iespējas. Par noderīgākiem skolēni atzina M.Folkmanes padomus, kā veidot savu dzīvi un karjeru: “Nesaki iespējai! Nebaidies atšķirties! Zināšanas ir neapsverama bagātība. Tu drīksti kļūdīties! Rīkojies! Ir ļauts jautāt jautājumus. Bailes un kauns tērē tavu laiku. Dzīve ir pārāk īsa.”

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante 

Anželika Anufrijeva

 


 

 

Skolēnu pašpārvaldes diena

 

 

It visā, kas ir iemīlams un nīstams,

Ik vārdā, kas ar sirdi jāizjūt,

Ir skolotājam jābūt īstam

Un vienmēr patiesam, cik patiess vien var būt.

 

Rudens izkrāso apkārtni visdažādākajās krāsās, tas ir spožs un mainīgs. Un tieši šajā neparastajā laikā, 5.oktobrī, pasaulē un Latvijā tiek svinēta Skolotāju diena. Arī mūsu skolas audzēkņi un viņu vecāki aktīvi iesaistījās šai dienai veltītajās aktivitātēs. Skolēni sagatavoja skolotājiem jaukus pārsteigumus, visapkārt skanēja mīļi apsveikumi un silti pateicības vārdi.

6.oktobrī skolā notika skolēnu pašpārvaldes diena, kad skolēniem bija iespēja „pielaikot” pedagoga profesiju. 9. — 12. klašu interesenti (54 skolēni) aizvietoja skolas vadību un skolotājus, iepazīstot to darbu un iejūtoties to lomā. Direktora amatu „pielaikoja” 10.klases skolniece, skolas parlamenta prezidente Nikole Červinska: „Man bija iespēja iepazīt direktora darbu, strādājot kopā ar skolas direktori Olgu Dukšinsku. Šis darbs nav tik viegls, kā likās sākumā, vajadzēja sekot, lai skolā būtu kārtība. Nemitīgi radās situācijas un jautājumi, kas prasīja ātru un pareizu atrisinājumu. Darbs ir sarežģīts, toties interesants. Nākotnē es arī varētu būt vadītāja.” Arī mūsu jaunajiem direktora vietniekiem Andrejam Besedinam, Olgai Kaļiņinai, Arturam Daņilovam un Olgai Naumovai darba bija daudz, palīdzot organizēt veiksmīgu mācību procesu. Skolēni, kas aizvietoja skolotājus, atzina, ka pedagoga darbs ir sarežģīts (iepriekš jāsagatavojas stundai, jānovada tā, lai būtu interesanti skolēniem, un jāpievērš uzmanība katram skolēnam, bet viņi ir tik dažādi!), toties interesants. Daži atzina, ka nākotnē viņi arī varētu būt skolotāji.

Skolēnu pašpārvaldes diena bija atklājumu laiks gan skolēniem, gan skolotājiem.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

„Ātro randiņu maratons”

 

Š.g. 29.septembrī Daugavpilī norisinājās pasākums „Ātro randiņu maratons”, ko organizēja Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) sadarbībā ar Daugavpils domi un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi. Pasākuma mērķis – dot jauniešiem iespēju iepazīt dažādu uzņēmumu darbību, darba specifiku, tajos pārstāvētas profesijas. Arī mūsu skolas 8.-11. klašu skolēni aktīvi iesaistījās sarunās ar uzņēmējiem.

Šoreiz sarunās ar skolēniem piedalījās pārstāvji no šādiem uzņēmumiem: viesnīca „Park Hotel Latgola”, SIA „Urbanfoods”, SIA „Čilli Pizza”, SIA „Zieglera mašīnbūve”, SIA „Funny Land”, atpūtas parks „Silene”, biedrība „D–Juno”, Biznesa inkubators. Pasākuma gaitā jauniešiem bija iespēja iztaujāt visu uzņēmumu pārstāvjus, uzdodot dažādus interesējošus jautājumus par karjeras veidošanu un izaugsmi, nepieciešamo izglītību, prakses vietām, darbinieku pienākumiem u.c.

Skolēni augsti novērtēja pasākumu, jo iegūtā informācija viņiem būs noderīga gan profesijas izvēlē, gan arī tuvākajā nākotnē, meklējot darbu vasaras periodā.

 Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Pasākums „Uzņēmēju dienas Latgalē”

 

2017.gada 15.-16.septembrī Daugavpilī norisinājās pasākums „Uzņēmēju dienas Latgalē”. Lietainā 15. septembrī mūsu skolas 10. klases skolnieces (A.Apanoviča, J.Baranovska, V.Fedarenkava) devās uz Daugavpils Olimpisko centru, lai apmeklētu prezentāciju „Kā būt veiksmīgam jaunietim mūsdienu darba tirgū” un izstādi–gadatirgu (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros).

Prezentācijas laikā portāla www.visidarbi.lv klientu menedžere Dace Kalniņa iepazīstināja skolēnus ar veiksmīgas karjeras pamatprincipiem, akcentējot darbus, kuri jāpaveic skolas laikā. Viņa pastāstīja par kopējām tendencēm mūsdienu darba tirgū, par to, kā izvēlēties piemēroto profesiju, atrast, izvērtēt un izvēlēties darbavietu, noformēt CV, kā sagatavoties darba intervijai, kādas prasmes pieprasa darbadevēji un kā tās attīstīt. Viņa arī iepazīstināja dalībniekus ar digitālajiem resursiem, izvēloties profesiju un darbavietu. Īpaši tika akcentēta pašizglītošanās un pašattīstības nepieciešamība, izglītība mūža garumā. D.Kalniņa mudināja jauniešus meklēt, analizēt, izvērtēt, mēģināt un tad izvēlēties.

Pēc tam skolnieces apmeklēja uzņēmēju izstādi, kur varēja iepazīties ar Latgales reģiona attīstības tendencēm, uzņēmumu un mājražotņu piedāvāto produkciju, studiju un darba iespējām.

Informāciju sagatavoja pedagoģe karjeras konsultante

Anželika Anufrijeva

 


 

Pieredzes apmaiņas seminārs “Karjeras atbalsts un digitālo resursu daudzveidība darbā ar izglītojamiem”

 

Rudenīgajā 14. septembrī Daugavpils 16. vidusskolā sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi norisinājās karjeras konsultantu metodiskās apvienības sanāksme/seminārs “Karjeras atbalsts un digitālo resursu daudzveidība darbā ar izglītojamiem” (ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 “karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros).

 

Pasākuma ievadā skolas direktore O. Dukšinska uzrunāja Daugavpils pilsētas pedagogus-karjeras konsultantus, novēlot izbaudīt semināru un paplašināt savu redzesloku digitālo resursu daudzveidībā. Pasākuma dalībniekus priecēja arī muzikālais sveiciens no skolas vokālā ansambļa, ko vada skolotāja L. Grakova.

Tiek uzskatīts, ka digitālie resursi ne tikai spēj modernizēt mācību vidi, tādejādi padarot to skolēniem pieejamāku un interesantāku, bet arī palīdz padarīt mācību procesu maksimāli pietuvinātu laikmetam, kurā dzīvojam. Līdz ar to skolas pedagoģes-karjeras konsultantes D.Balalaikina un A.Anufrijeva piedāvāja iespēju Daugavpils pilsētas PKK ielūkoties daudzveidīgajos digitālajos resursos un to izmantošanas iespējās darbā ar skolēniem. Ikviens varēja smelties jaunas un radošas idejas, ko izmantot savā darbā. Semināra turpinājumā norisinājās MA darba plāna apspriede, ko aktualizēja DPIP atbalsta nodaļas pedagoģe-karjeras konsultante S. Čeirāne.

Informāciju sagatavoja pedagoģes karjeras konsultantes

Diāna Balalaikina, Anželika Anufrijeva