Stāvā iela 41
2024./2025.m.g.
Skolas klase pirmsskolā
Pāreja no pirmsskolas uz skolu ir ļoti nozīmīgs un bieži vien izaicinošs posms gan bērniem, gan viņu vecākiem, tādēļ ir svarīgi palīdzēt bērniem sagatavoties skolai jau pirmsskolas izglītības posmā.
Lai veicinātu bērnu izpratni par skolas mācību vidi, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pirmsskolas programmas īstenošanas vietā Stāvā ielā 41 tika izveidota “Skolas klase”, kuru ikdienā apmeklē 3.vecumposma izglītojamie. Apmeklējot to, bērni pierod pie ikdienas rutīnas, strukturētas dienas kārtības un disciplīnas, ko paredz skola, tas palīdz viņiem emocionāli sagatavoties skolas dzīvei. Nodarbību laikā bērni mācās uzņemties atbildību par savu rīcību, ievērot noteiktu laika plānu, saprast, kā orientēties klasē, tiek mudināti uzdot jautājumus, eksperimentēt un meklēt atbildes. Šajās nodarbībās tiek attīstītas izglītojamo koncentrēšanās prasmes: bērna spēja sēdēt savā vietā, klausīties, ievērot norādījumus. Nodarbībās, kas līdzinās skolas stundām, bērni piedzīvo pirmos sasniegumus, kas palielina viņu pašapziņu un veicina pozitīvu attieksmi pret mācīšanos.
Nodarbības skolas klasē palīdz bērniem ne tikai apgūt praktiskas zināšanas, bet arī sagatavo tos emocionāli un sociāli, lai viņi varētu veiksmīgi pielāgoties skolas dzīvei.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Olga Muļukova
Sveču diena
2.februaris ir Sveču diena – sena tradīcija, kas atgādina par gaismas nozīmi mūsu dzīvē. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas (Stāvā iela) grupas “Bitīte” audzēkņi šajā dienā arī iepazinās ar dažādiem sveču veidiem, veidošanas procesiem, materiāliem un formām, kā arī ar senlatviešu ticējumiem un tradīcijām, kas saistītas ar šo dienu. Praktiskajā daļā īpašu aizrautību izraisīja sveču liešana – bērni ar lielu interesi vēroja, kā siltais vasks pārtop par skaistām svecēm. Darbojoties pašu rokām, katrs izveidoja savu unikālo sveci, ko varēs aizdegt īpašos brīžos.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Marina Bonka
Tehnoloģiju klase
Mūsdienās arvien straujāk izglītībā, sākot jau no pirmsskolas, ienāk digitālās tehnoloģijas. Bērni un skolotāji iegūst informāciju tīmekļa vietnēs, lieto daudzveidīgus digitālos mācību resursus, informācijas komunikācijas tehnoloģijas, dažādas piedāvātās mācīšanās platformas, rada un saglabā informāciju.
Digitālo ierīču un tehnoloģiju izmantošana ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu mūsu pirmsskolas mācību plānošanā un īstenošanā. Pirmsskolas vecuma bērni ikdienā gan paši lieto, gan redz, kā citi lieto daudzveidīgas digitālās tehnoloģijas un ierīces. Tādēļ ir svarīgi mācīt ar tām darboties jēgpilni, lai kaut ko paveiktu vai uzzinātu.
Modernizējot mācību vidi, pirmskolas programmas īstenošanas vietā Stāvā ielā 41, izveidota Tehnoloģiju klase. Tajā darbs tiek organizēts, izmantojot hrombukus, bee-bot robotus jeb robotus bitītes, kas piemēroti, lai apgūtu loģiskās un algoritmiskās domāšanas elementus, runājošos knaģīšus, “lupatiņu” grāmatas un digitālās pildspalvas, ar kuru palīdzību var no lapām nolasīt informāciju. Katram audzēknim ir iespēja darboties gan individuāli, gan pārī, gan grupā, tiek apgūtas darba iemaņas programmēšanā, nostiprinātas dažādas matemātiskās prasmes, kā arī pilnveidota lasītprasme. Visas nodarbības veidotas tā, lai bērni pilnveidotu loģisko, algoritmisko domāšanu, papildinātu zināšanas skaitļošanā vai lasītprasmē un mācītos rast kopējos oriģinālus risinājumus dažādām mācību situācijām. Lai nodarbības būtu vēl interesantākas, tika padomāts arī par atraktīvu aprīkojumu, kā piemēram, interesantām spēļu pamatnēm jeb grīdiņām. Tas ļauj skolotājiem sekot līdzi ne tikai visas grupas veikumam, bet arī pārraudzīt katra audzēkņa individuālo darbu. Turklāt ierastos mācību materiālus – darba burtnīcas un grāmatas – ir iespējams papildināt ar izglītojošām aplikācijām un interneta resursiem, tā padarot rotaļnodarbības interesantas un aizraujošas. Tehnoloģiju klase ir tehnoloģiski labi aprīkota mācību vide, ar digitāliem mācību rīkiem un mācību saturu, kas veicina uz radošumu un pozitīvu rezultātu orientētu mācību procesu. Klase veidota tā, lai bērniem mācību procesā būtu vieglāk koncentrēties un tiktu veicināta savstarpējā sadarbība.
Mēs cenšamies sekot līdzi izmaiņām un saviem izglītojamajiem piedāvāt mūsdienu prasībām atbilstošu mācību vidi. Audzēkņi atzinīgi novērtēja gan iedvesmojošo pedagogu darbu, gan iespēju strādāt ar mūsdienīgām iekārtām un telpas aprīkojumu.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Anita Verbicka
Ziemassvētki ir “paldies” laiks
Laikā, kad ikkatru, svētkus gaidot, pārņem dāvanu un veikalu drudzis, vissiltākās sajūtas sirdī rada domas, ka kādu var padarīt priecīgu ne tikai mantiskās dāvanas.
Šogad Stāvās ielas pirmsskolas kolektīvs bērniem un viņu vecākiem uzbūris patiesi maģisku svētku sajūtu. Skolotājas rosina bērnus pašiem radīt svētkus – cept piparkūkas, dziedāt, dejot un līksmoties. Audzēkņus pirmsskolā sagaida svinīgi rotātas grupas un āra izejas, svinību zāli rotā zaļa un smaržīga svētku eglīte. Pēc grupu Ziemassvētku koncertiem vecākiem ir iespēja iemūžināt savas ģimenes svētku noskaņojumu kolektīva radītajā fotostūrītī.
No sirds pateicamies ikkatram vecākam par Jūsu “paldies”, jo šī gandarījuma un pateicības sajūta ceļ spārnos un motivē radīt un darīt!
Citējot Stāvās ielas 12.grupas “Pūce” audzēknes māmiņas vēstuli: “Šodien bērniem bija Ziemassvētku pasākums, un es gribu Jums un mūsu skolotājām izteikt milzīgu paldies par to, kā šogad notiek svētku sagaidīšana. Tik skaisti izrotāta pirmsskola, un īpaši ieeja, tik skaista egle aktu zālē un tik burvīgs foto stūris. Man liekas, ar katru gadu mūsu pirmsskola paliek tikai labāka. Es baudu katru rītu, kad vedu meitu uz dārziņu, un arī vakaros.
Paldies Jums par šādu pieeju, un arī paldies mūsu skolotājām par to, cik mājīga un droša atmosfēra ir mūsu grupiņā. Lai Jums gaiši svētki un laimes pilns jaunais gads!”
Savukārt mūsu kolektīvs pateicas izglītojamo vecākiem par sirds siltumu un uzticību.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Santa Kazakeviča
Svētku sajūtu uzburšana
Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pirmsskolas izglītības programmas īstenošanas vietā Stāvā ielā 41 ziema un svētku gaidīšanas laiks sākās ar aktīvu iestādes āra noformējuma veidošanu. Svētku noskaņas radīšanā iesaistījās gan vecāki un bērni, gan izglītības iestādes darbinieki.
Iestāde rotāta Daugavpils pilsētas Ziemassvētku noformējuma stilā, izmantojot Ausekļa zīmes, sarkankrūtīšus, pīlādžogas un gaismu, kas sasilda sirdi gada tumšākajā laikā. Rotāšanai izmantoti daudzi dabas materiāli – čiekuri, sūnas, egļu, priežu, pīlādžu un bērzu zari.
Tagad ar savu svētku noformējumu startējam Daugavpils valstspilsētas pašvaldības organizētā Ziemassvētku noformējuma konkursā “Ziemassvētku gaisma”, kura mērķis ir radīt svētku noskaņu pilsētā, apvienojot radošas izpausmes ar tradīcijām un inovācijām.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Santa Kazakeviča
Maizes diena 2024
«Maizē Dieva svētībiņa.
Tā ir jāgriež – nevar lauzt,
Jo tad drupatiņu daudz.
Katrā mazā drupatiņā
Tēvu spēks un mātes ziņa,
Saules siltums, zemes vara –
Tas maizīti svētu dara».
/L.Vasaraudze/
16.oktobrī Stāvās ielas grupas “Bitīte” audzēkņiem notika Maizes dienas pasākums, kurā bērni piedalījās dažādās aktivitātēs, lai uzzinātu vairāk par maizes nozīmi un tās ceļu no grauda līdz galdam – iepazina maizes cepšanas tradīcijas, piedalījās interaktīvās darbnīcās, kurās paši veidoja un cepa maizi, kā arī mācījās par veselīgu uzturu. Svarīgs pasākuma elements bija arī izglītojoša prezentācija par lauksaimniecību un maizes vēsturi. Bērni ar interesi klausījās un uzdeva jautājumus par to, kā maizes gatavošana ir mainījusies cauri gadsimtiem un kā maize līdz galdam nonāk. Noslēgumā visi varēja nogaršot pašu cepto un vecāku sarūpētu maizi, daloties ar savām domām un iespaidiem. Bērni ieguva vērtīgu pieredzi par šo mūsu kultūras svarīgo pārtikas produktu.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Marina Bonka
Putras diena 2024
10.oktobris – Starptautiskā Putras diena. Arī mūsu pirmsskolas (Stāvā ielā 41) grupas rotaļnodarbība bija veltīta bērnu iepazīstināšanai ar veselīgu uzturu, īpaši graudaugiem un to nozīmi ikdienas ēdienkartē.
Bērni interaktīvi iepazinās ar putru veidiem un to gatavošanu, piedalījās izglītojošās spēlēs, kurās tika izzināti graudaugi un to nozīme veselīgā uzturā. Karjeras nedēļas ietvaros pārrunājām arī par profesijām, un izrādījās, ka cilvēka, kas gatavo putras, profesija ir “mamma”. Nodarbība bija gan izklaidējoša, gan izglītojoša – bērni uzzināja, ka putra ir veselīgs, garšīgs un enerģiju sniedzošs ēdiens, kuru var pagatavot dažādos veidos.
Noslēgumā mielojamies ar kukurūzas pārslām un popkornu.
Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Marina Bonka