DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Skolēniem un vecākiem

 

 


 

“Karjeras oktobris” un Karjeras nedēļa 2023 “Tavs prasmju portfelis”

Oktobris ir Karjeras mēnesis ne tikai tāpēc, ka tajā jau vairākus gadus norisinās Karjeras nedēļa, bet arī tāpēc ka skolēni un skolotāji izmanto rudenīgo laiku mācību ekskursijām, dažādu tikšanos organizēšanai un arī kopīgiem pasākumiem.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas, ar karjeras izglītību saistītas tēmas – darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē.  Karjeras nedēļas mērķis ir aktualizēt savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas profesionālās dzīves veidošanā. Katru gadu Karjeras nedēļa veltīta citam tematam (piemēram, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, uzņēmējspēju izzināšanai, u.c.). Šogad Karjeras nedēļa tika organizēta jau 11. reizi.

Šogad Karjeras nedēļā ar nosaukumu “Tavs prasmju portfelis” tika akcentēta prasmju pilnveide caur dažādām aktivitātēm, iepazīstot un atklājot dzīvei un karjerai noderīgas prasmes (katrai dienai sava prasmju grupa – caurviju, starppersonu, personīgās, IT, profesionālās prasmes). VIAA organizēja tiešsaistes lekciju par konkurētspējīgām prasmēm, kuru var noskatīties atkārtoti FB kontā “Tavai Karjerai”, norisinājās IT eksāmens.

Arī Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēni un skolotāji piedalījās Karjeras nedēļas pasākumos. Skolēni devās mācību ekskursijās, apmeklēja pilsētā pieejamos pasākumus, skolotāji vadīja tematiskās mācību stundas, organizēja tikšanās ar profesiju pārstāvjiem.

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā piedalījās mūsu skolas 7. un 8.klašu skolēni. Viņiem bija iespēja uzzināt vairāk par prasmēm, kas nepieciešamas uzņēmējam darba tirgū un biznesa vidē. Tāpat jaunieši strādāja praktiski, diskutēja un ģenerēja radošas idejas saviem uzņēmumiem, izmantojot spēles. Jaunieši aktualizēja savas prezentēšanas prasmes.

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas 8.klašu skolēnu komanda ieguva pateicību “Pilsētas karjeras spēlē” 19.oktobrī, kurā komandas no katras skolas pildīja dažādus karjeras vadības prasmju uzdevumus un sacentās zināšanās par karjeras jautājumiem.

2023.gada 19.oktobrī Daugavpils Draudzīgā aicinājumā vidusskolā, Valmieras ielā 5, viesojās VUGD pārstāvji ar lekciju “Kā rīkoties, ja noticis ceļu satiksmes negadījums” 10.-12.klašu skolēniem. Lektore pastāstīja, ko dara ugunsdzēsēji izsaukumos un kā rīkoties, ja ir noticis nelaimes gadījums uz ceļa. Lai kļūtu par ugunsdzēsēju ir nepieciešama drosme, atbildība un fiziskā sagatavotība.

1.-4. klašu izglītojamajiem tika piedāvātas radošās darbnīcas, lai veidotu labāku izpratni par dažādām profesijām. Valmieras ielā 5 un Aveņu ielā 40 radošās darbnīcas pašiem mazākajiem novadīja skolēnu pašpārvaldes dalībnieki. Skolēni izzināja savas intereses, iemaņas un prasmes.

20.oktobrī skolā viesojās arī LU pārstāvji, kas vidusskolas skolēniem pastāstīja par studiju iespējām, atbildēja uz interesējošiem jautājumiem.

Visu oktobri notika dažādas tematiskās klases stundas un skolēni iepazina profesijas un vecināja savu prasmju attīstību.

Sagatavoja: pedagoģes – karjeras konsultantes M.Pučka un G.Pastare


 

Karjeras nedēļa 2023 «Mans prasmju portfelis»

 

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas Karjeras nedēļas plāns pieejams šeit

 

 


 

 

LU SZF nodarbības

 

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) aicina vidusskolēnus sešas sestdienas apmeklēt profesionālās izaugsmes kursus, lai iegūtu dziļāku izpratni par sociālajām zinātnēm un praktiskas zināšanas karjeras veidošanai jebkurā nozarē. Bezmaksas nodarbības sabiedrībā zināmu profesionāļu un LU SZF mācībspēku komandas vadībā norisināsies no 2023. gada 28. janvāra attālināti, platformā Zoom.

Šo nodarbību – Jauno profesionāļu skolu – mērķis ir sniegt motivētiem vidusskolēniem atspēriena punktu un vērtīgas zināšanas, kas var noderēt, uzsākot savu nākamo izglītības posmu un karjeru. Turklāt skolēni, kuri sekmīgi nokārtos skolas noslēguma pārbaudījumu, saņems diplomu un iegūs īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā, palielinot iespējas studēt par valsts budžeta līdzekļiem.

 

Plašāka informācija atrodama šeit


 

Ēnu diena 2023

 

  Ēnu diena 2023. gadā norisināsies 5. aprīlī! 

No 7.marta skolēniem būs iespēja pieteikties uz Ēnu devēju piedāvātajām vakancēm, pieteikšanās notiks tradicionālajās 3.kārtās —

7.– 31. marts Skolēni — ēnotāji reģistrējas, atjauno profilus, piesakās vakancēm:

  • 7. – 13.marts Pieteikšanās 1.kārta. Skolēni piesakās vienai ēnojamai vakancei, apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā.
  • 14. – 16.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida. Šajā laikā nevar skolēni pieteikties uz vakancēm.
  • 17. – 20.marts Pieteikšanās 2.kārta — noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
  • 21. – 23.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
  • 24. – 27.marts Pieteikšanās trešā kārta — noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.
  • 28. – 30.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.
  • 31.marts Nejaušais Ēnotājs — skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.
  • Nejaušais Ēnotājs — skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.

 

Lasīt vairāk šeit