DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Projektu nedēļa — 2018

No 5. februāra līdz 9. februārim mūsu skolā notiek projektu nedēļa, kas veltīta Latvijas simtgadei un skolas trīsdesmit gadu jubilejai. Katra klase gatavo projektus, kuros būs atainoti svarīgākie mūsu valsts un skolas notikumi, sasniegumi, tradīcijas, svētki. Projektu nosaukums ,,Latvijai – 100, skolai – 30”.

8.a klase gatavo izstādi, veltītu skolas jubilejai  ,,Mēs savai skolai”  un atjauno ekspozīciju 3. stāvā ,,Mēs savai pilsētai un valstij”. Esam sev atklājuši skolas vēstures lappuses. Ar interesi iepazināmies ar Latvijas kultūras mantojumu un cilvēkiem, kuri nesuši Latvijas vārdu pasaulē.

10.klase sadarbībā ar 3.c klasi iestudē Lieldienu uzvedumu, kurā tiks parādītas dejas un dziesmas. 5. februārī jau tika uzstādītas 2 dejas. Pēc plāna vēl cītīgi jāstrādā, lai to visu noslīpētu. Uzveduma mēģinājumi turpināsies līdz marta beigām. Iepriecina, ka 10. klasē ir atsaucīgi un talantīgi skolēni (pilnīgi visi). Par to pateicība viņu aktīvajai klases audzinātājai Anželikai Anufrijevai. 3. klase kopā ar radošo klases audzinātāju Alīnu Šumilo piedalās uzvedumā. Viņi gan jau kā īsti dejotāji ātri uztver dejas soļus un ar prieku izmēģina sevi kā aktieri.

6.c uzsāka darbu ar projektu ,,Latvijas lepnums”. Skolēni uzkrāja materiālus un jau ir uzsākušī noformēt puzli  ,,Latvijas kultūrvēsturiskie novadi”.

8.b klase vāc materiālus albūmam ,,Gadsimta lepnums”, kurā tiks parādīta kultūras dzīve, cilvēki, daba.

7.b klase apkopo materiālus ,,Slavenie cilvēki Daugavpilī. Šodien tika runāts par Oskaru Stroku un Marku Rotko.

 

Projektu nedēļas (3.diena un 4. diena)

 

6.b klase. Tēma: ,,Mana Dzimtene – mana dvēsele”.

Mēs, 6. b klases skolēni, projektu nedēļā izstrādājām tēmu  ,,Mana Dzimtene – mana dvēsele”. Apmeklējām Piekrastes bibliotēku, kur mums pastāstīja par cilvēkiem, kuri ar savu darbu veicinājuši Latvijas vārda atpazīstamību. Rakstījām vēstules Dzimtenei un veidojām piecrindes. Mūsu darba rezultātā tika izveidota spēle un videosižets ,,Es atzīstos Tev mīlestībā, Latvija!”

 

4.a klase. Mūsu pilsēta – Daugavpils.

Veidojām radošo darbu ,,Mana pilsēta”, pētījām senās atklātnes ar mūsu pilsētas skatiem, iepazināmies ar pilsētas vēstures lappusēm. Par paveikto darbu esam sagatavojuši prezentāciju.

 

2.a klase. Latvijas personības un Latvijas dārgumi.

Mūsu aktivitātes: skolas ģerboņa analīze, zīmēšana, skolas muzeja apmeklēšana, vēlējumu ziedu veidošana, puzles ,,Mana skola” veidošana.

Esam noskatījušies filmu par Latvijas prezidentiem.

Izpētījām mūsu valsts dārgumus: karogu, ģerboni, himnu, latus, tautastērpus, Brīvības pieminekli, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas. To visu atspoguļosim prezentācijā.

 

6.c klase. Spēle ,,Ceļojums pa Latviju”.

Tēmas ietvaros mums bija diezgan plašas iespējas parādīt latvju zīmes, novadu tautas tērpus, populārākās personības. Lai iepazītos ar šo materiālu, apmeklējām Piekrastes bibliotēku.

 

8.a klases projekts. Lai izteiktu cieņu un mīlestību savai skolai un valstij, mēs esam izveidojuši izstādes: ,,Mēs savai skolai” un  ,,Mēs savai valstij ”.

Daugavpils 16. vidusskola dibināta 1988. gadā. Tā ir viena no jaunākajām skolām pilsētā. Apmeklējām skolas muzeju, lai nokopētu vecās fotogrāfijas un salīdzinātu skolu laika gaitā pirms 30 gadiem līdz mūsdienām. Ar interesi salīdzinājām mūsu skolas izaugsmi. Mūsu skolēni un skolotāji veiksmīgi piedalījušies visdažādākajos starptautiskajos projektos, olimpiādēs, sporta sacensībās, kā ari citos pasākumos. Skolā ir izveidojies ne mazums tradīciju, tā ieguvusi savu tēlu un izcīnījusi vārdu gan pilsētā, gan valstī.

Projekta nedēļā mēs meklējām informāciju par cilvēkiem, kuri ar savu talantu un sasniegumiem nes Latvijas vārdu pasaulē. Ir prieks un lepnums par to. Nepārprotami mēs lepojamies arī, ka mācāmies 16. vidusskolā.

 Latvija ir visskaistākā, mūsu skola ir vismīļākā! Apmeklējiet mūsu veidoto izstādi un pārliecinieties par to paši!

 

2.c klase. Projektu nedēļas tēma “Mūsu zimtene — Latvija”.

Projektu nedēļas laikā mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par mūsu dzimto pilsētu. Apmeklējām skolas muzeju un uzzinājām skolas vēsturi. Ļoti interesants bija gājiens uz Daugavpils Māla un mākslas centru, kur varējām radoši izpausties, veidojot medaļas, veltītas Latvijas 100 gadiem un skolas 30 gadiem.

 

Projektu nedēļas otrā diena

 

5.b klase pētīja tēmu:,,Latvijas sportistu vizītkartes” un uzzināja, ka

  • pirmās Olimpiskās spēles notika 776.g.p.m.ē.;
  • atjaunot Olimpiskās spēles ierosināja franču barons Pjērs de Kubertēns;
  • galvenie simboli: olimp[iskais karogs,olimpiskā uguns, olimpiskā himna un olimpiskā devīze;
  • pirmo reizi Olimpiskajās spēlēs Latvijas sportisti piealījāš 1212. gadā.

Klase piedalījās LVOK zīmējumu konkursā ,,Latvijas olimpiešī Olimpiskajās spēlēs 2018”.

3.a klase. Projekta tēma ,,Mana, tava, mūsu skola”.

Aktivitātes: zīmējumi par skolu tiks iekļauti virtuālā attēlu fotoalbūmā.  Zīmējumu izstādi var apskatīt 1. stāvā.

5.c klase veido sākumskolai galda spēles: ,,Latviešu svētki un tradīcijas” ,,Latvijas daba”.

Kā arī tiek veidota kolāža ,,Latvijas preces” un viktorīna par Latvijas precēm tirgū.

7.a klase. Projekta tēma:,,Visapkārt zeme zied”. Skolēni pētīja Latgales novada interesantākos objektus, neparastus ēdienus, personības.

 

Uzmanību!

6.a klase aicina skolotājus, skolēnus un vecākus piedalīties akcijā, kas veltīta Latvijas simtgadei ,,Brīnišķīgā sega Latvijai”

Lūdzam veikt radošu darbu dažādā tehniskā izpildījumā: grafika, glezniecība, aplikācija, kolāža, aušana ,adīšana, tamborēšana. Darba saturam jābūt saistītam ar mūsu valsts vēsturi, mākslu, dabu.