DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+ KA 2 “Lift of Democracy”

 

Erasmus+ projekta “LIFT of Democracy” mobilitāte Itālijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “LIFT Of Democracy” (2023-1-LV01-KA210-SCH-000158037)

 

Erasmus+ projekta “LIFT of Democracy” ietvaros 2024. gada novembrī notika mobilitāte Itālijā, Sicīlijas pilsētiņā Čefalu (Cefalé), IISS licejā “Jacopo del Duca-Diego Bianca amato”, kurā piedalījās partneri no Francijas, Itālijas, Turcijas un Latvijas. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas komandu pārstāvēja pedagogu un skolēnu komanda – direktora vietniece Regīna Urbanoviča, ģeogrāfijas skolotāja Svetlana Rudjko un 12.a klases skolēni Olesja Bogdane, Veronika Kazakeviča un Andrejs Ļaļins.

Pirmajā dienā mobilitātes dalībniekus uzrunāja “Jacopo del Duca Diego Bianca amato” skolas direktore, kura visiem novēlēja ražīgu darbu. Pēc tam notika 2 semināri: “Demokrātijas vērtība – problēmas un izaicinājumi demokrātijai” un “Cilvēki, kas bija likumības paraugs, ziedojot savu dzīvību”. Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijās, kā arī “Kahhot” spēlē apliecināja, ko ir uzzinājuši par tiesnešiem Falkonu un Borselino un tēvu Pini Pulizi. Dienas otrajā pusē notika tikšanās ar Čefalu municipalitātes mēru. Jaunieši bija pārsteigti, cik demokrātisks ir pilsētas mērs, kurš uz tikšanos ieradās ar velosipēdu un laipni aicināja savā darba kabinetā.

Otrajā dienā jaunieši apmeklēja nacionālo parku “Klints”, kur pagātne satiekas ar tagadni. Projekta dalībnieki uzkāpa pilsētas augstākajā punktā, kur apskatīja senās drupas. Pēc tam notika tikšanās ar baronu Enriko Piradžno Mandraļisku, bijušo tagadējās mājas-muzeja īpašnieku. Dienas otrajā pusē dalībnieki devās ekskursijā pa Čefalu, kuras laikā itāļu studenti pastāstīja par Spinozas pieminekli, seno katedrāli un senajām mūra veļas mazgātavām.

Trešās dienas sākumā projekta dalībnieki apmeklēja seno grieķu pilsētu Segestu, Sicīlijas ziemeļu krastā, ko, pēc nostāstiem, cēluši trojieši ķēniņam Egestam, kad uz Itāliju peldošais Enejs tika aizvests uz Sicīlijas salu. Vēlāk Segesta tika pieminēta 102. gadā p.m. ē., un tā bija saistīta ar vergu sacelšanos, kas uz 5 gadiem bija pārņēmusi Sicīliju, taču rezultātā romieši to nežēlīgi apspieda.

Pēc tam starptautiskā studentu un pedagogu grupa devās pa serpentīnu uz seno Eričes pilsētu, kas atrodas augstā kalnā, 750 metrus virs jūras līmeņa. Pilsēta – reliģiskais centrs, veltīts auglības dievietei Astartei, vēlāk Afrodītei un pēc tam Venērai. Eriče vientuļajā kalnā redzama no visas Sicīlijas austrumu piekrastes. Uz pilsētu ved ļoti gleznains autoceļa serpentīns. Šīs senās pilsētiņas pastāvīgo iedzīvotāju skaits ir 300, un arī tie gandrīz visi aizbrauc uz leju, piekrastē, tūrisma sezonai beidzoties. Eričē ir skaistas un ļoti labi saglabājušās, restaurētas ēkas, ieliņas, dievnami un skaisti skati piekrastē un apkārtnē, kā arī šī pilsētiņa pretendē uz marcipāna dzimtenes nosaukumu, sacenšoties ar Lībeku un Ungāriju.

Dienu grupa noslēdza ar ekskursiju Trapānos, kur apskatīja Garibaldi pieminekli, Chiesa del Purgatorio templi un milzīgos Riserva Naturale Saline di Trapani E Paceco sāls rezervuārus, kur atrodas sāls krājumi. Vietas ir ļoti interesantas, jo visur ir dzirnavas, bet pats galvenais, ka tās iecienījuši flamingi, kas šeit dzīvo dabiskā vidē.

Ceturtajā dienā studenti piedalījās semināros “Itālijas Satversme, CLIL pilsoniskās izglītības stunda” un “Itālijas parlaments, CLIL pilsoniskās izglītības stunda”, darbnīcā “Itālijas reģioni un vietējās varas institūcijas un pasākumi” un svešvalodas nodarbībās. Vakarā notika svinīgas vakariņas un sertifikātu izsniegšana studentiem un pedagogiem, kuri aktīvi piedalījās 3. mobilitātē.

Piektajā dienā notika kultūrizglītojošā ekskursija uz Palermo – Sicīlijas galvaspilsētu. Projekta dalībnieki apmeklēja normaņu Karaļu pili – bijušo karalisko rezidenci, tagad Sicīlijas parlamenta atrašanās vietu, kas apvieno dažādus Austrumu un Rietumu arhitektūras stilus. Tās galvenā pērle ir Palatīno kapela ar unikālām Bizantijas mozaīkām par reliģisku tēmu. Ne mazāk krāšņa ir Rožēra zāle – bagātīgi dekorētas monarhijas telpas.

Ekskursanti apmeklēja arī Sicīlijas galvaspilsētas katedrāli – galveno dievnamu, kas sevī apvieno gotikas, klasicisma un arābu stila iezīmes. Savā gadsimtiem ilgajā vēsturē vairākkārt pārbūvēta. Tā ir cara personu kronēšanas vieta. Tās iekšienē atrodas pilsētas aizbildnes Svētās Rozālijas relikvijas, kā arī  dažu Sicīlijas valdnieku dārgumu krātuve un sarkofāgi.

Tika apskatīts arī Pretoria laukums un krāšņa strūklaka (XVI gs.), ko agrāk mēdza dēvēt par “Kauna strūklaku” skulptūru kailuma dēļ.

Jauniešiem bija iespēja apmeklēt arī Martoranas baznīcu, kas atrodas Bellini laukumā. Dibināta XII gadsimtā, daudzkārt pārbūvēta, bet nemainīgs palicis iekšējais rotājums. Tās galvenā vērtība ir vienas no senākajām Sicīlijā apburošas Bizantijas mozaīkas, kas rotā dievnama sienas un kupolu. Tieši šo baznīcu visbiežāk līgavaiņi izvēlas laulību ceremonijai.

Un, protams, tika apskatīts arī lielākais operteātris valstī – “Masimo”. Tā arhitektūrā ir sengrieķu tempļu elementi, ieeju rotā divi bronzas lauvas. Skatītāju zāle ar 5 ložu kārtām spēj uzņemt līdz pat 1400 skatītāju. Teātra foajē rotā izcilu komponistu skulptūras. Teātrī ir izcila akustika, kas pazīstama visā pasaulē.

Studenti trešās mobilitātes laikā ieguva prasmes vadīt diskusiju, aizstāvot savu viedokli, turpināja darbu grupās, paplašināja savas zināšanas itāļu demokrātijas jomā, padziļināja angļu valodas zināšanas, iepazinās ar Romas un Sicīlijas dabas un kultūrvēsturiskajiem objektiem, tādējādi ievērojami paplašinot savu redzesloku.

Informāciju sagatavoja: projekta koordinatore Svetlana Rudjko

Pirmās starptautiskās Erasmus+ sporta spēles

Nedēļas nogalē pirms rudens brīvdienām 20 izglītības iestāžu studenti un pasniedzēji no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Moldovas, Gruzijas, Turcijas un Uzbekistānas – pulcējās Latgales Industriālajā tehnikumā, lai svinētu “Erasmus” dienas un piedalītos pirmajās Starptautiskajās sporta spēlēs. Turnīru koordinēja Dienvidlatgales centra EUROPE DIRECT vadītājs Oskars Zugickis.

Starptautiskais turnīrs notika divās kārtās. Pirmajā kārtā bija saziņa un diskusijas par jauniešiem aktuālām tēmām un viktorīnām. Otrajā posmā bija sporta sacensības, kas notika jaunajā Latgales Industriālā tehnikuma sporta kompleksa arēnā. Un jāsaka, ka noskaņojums visiem bija kaujiniecisks. Neviens negribēja padoties. Mūsu skolu pārstāvēja Erasmus+ projekta “LIFT of Democracy” īstenotāji – 12.a klases skolēni G.Mikulovs, J.Šeršņovs, D.Truskovskis un D.Akuntjevs.

Spraigā cīņā uzvaru izcīnīja šādi dalībnieki: 1. vieta – Smiltenes tehnikums, 2. vieta – Vidzemes augstskola, 3. vieta – Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola, 4. vieta – Krāslavas ģimnāzija.

Šajā dienā atbalstīt jauniešus bija ieradies arī Eiropas Parlamenta deputāts Reinis Pozņaks. Viņš 12 jauniešiem un pedagogiem (1.-3.vietas ieguvējiem) dāvāja ekskursiju uz Eiropas Parlamentu Briselē, lai iepazītos ar šīs apbrīnojamās pilsētas vēsturi, kā arī klātienē redzētu Eiropas Parlamenta deputātu darbu.

Informāciju sagatavoja: Erasmus+ projekta koordinatore Svetlana Rudjko

Erasmus + projekta “LIFT of Democracy” mobilitāte Turcijā

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola turpina īstenot ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projektu “LIFT Of Democracy” (2023-1-LV01-KA210-SCH-000158037), kurā ir iesaistīti partneri no Francijas, Itālijas, Turcijas un Latvijas.

Projekta ietvaros no 2024. gada 23. septembra līdz 27.septembrim Balikesirā, SYAL licejā, (Turcijā) norisinājās mobilitāte “Es izjūtu empātiju, es aizsargāju savu vidi”. Latviju pārstāvēja Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu un skolēnu komanda: direktore Kristīna Ivancova, direktores vietniece Regīna Urbanoviča, ģeogrāfijas skolotāja Svetlana Rudjko un 12. klases skolēni Jaroslavs Šeršņovs, Germans Mikulovs, Deniss Truskovskis.

Pirmajā dienā uzņēmējvalsts komanda uzstājās ar prezentāciju par kultūru atšķirībām un problēmām, kas rodas to dēļ. Vēlāk skolēni jauktās grupās sagatavoja prezentāciju “Manas iespējas”, kurā parādīja visu projektā iesaistīto valstu jauniešu iespējas. Notika arī seminārs par tēmu “Ceļš uz vienlīdzības zemi”, kas iekļauta Eiropas Padomes rokasgrāmatā par cilvēktiesību izglītību jauniešiem. Vakarā mobilitātes dalībnieki devās ekskursijā pa Balikesiras pilsētas centru, tās laikā turku skolēni stāstīja par savas dzimtās vietas apskates objektiem.

Turpmākajās dienās norisinājās aktīvā izzinošā darbība. Notika vairāki semināri. Skolēni izstrādāja plakātus un prezentācijas par jauniešu tiesībām, cilvēktiesībām un vides pratību. Viņi guva informāciju par starptautiskajām un vietējām nevalstiskajām organizācijām, kas saistītas ar cilvēktiesībām un ekoloģiju. Latvijas komanda pastāstīja par iepakojumu depozīta sistēmu (Depozīta punkts), jo izrādās, ka nevienā no projektā iesaistītajām valstīm tādas nav.

Skolēniem bija iespēja apmeklēt angļu valodas, matemātikas un bioloģijas stundas. Matemātikas stundā 9. klasē Regīna Urbanoviča piedāvāja turku skolēniem atrisināt kādu vienādojumu, un viņi to paveica lieliski. Bioloģijas stundā projekta dalībnieki varēja vērot, kā turku liceja skolēni šķeļ aitas smadzenes.

Iepazīstot Turcijas vidi un kultūru jaunieši un skolotāji devās vairākos braucienos. Viņi apmeklēja Mill strait (Deģirmen boģazi) nacionālo parku, kas atrodas Balikesiras apkaimē. Izbaudīja brīnišķīgu ekskursiju uz Balikesir Kaz, kas ir otrs reģions pēc Alpu kalniem ar lielāko skābekļa daudzumu, uz Kundas salu un Avalik kūrortpilsētu Egejas jūras piekrastē. Pilsētā projekta dalībnieki apmeklēja seno pareizticīgo baznīcu, kurā tagad atrodas muzejs, un seno mošeju. Kristiešu baznīcas atrašanās musulmaņu valstī arī apliecina turku demokrātiskumu.

Izzinošs bija arī ceļojums uz Stambulu. Mēs apmeklējām Gulhane parku (vieta, kur pirmo reizi Osmaņu impērijā tika piešķirtas cilvēktiesības), Topkapi pili (monarhijas administratīvais centrs), Zilo mošeju, Svētās Sofijas mošeju un Sultāna mošeju. Interesanti, ka ceļš uz vēsturiskajām vietām veda caur Lielo bazāru, kurā skolēni uzmanīgi sekoja viens otram, lai neapmaldītos. Ekskursija noslēdzās ar stundu ilgu braucienu ar laivu pa Bosfora šaurumu.

Mobilitātes laikā skolēni apguva prasmes strādāt grupā, sadarboties un kooperēties, papildināja savas zināšanas par demokrātiju un praktizējās angļu valodas lietošanā. Skolotāji varēja pārliecināties, ka skolēni spēj strādāt patstāvīgi, lai sasniegtu lieliskus rezultātus.

Latvijas komanda pateicas Turcijas partneriem par lieliski organizēto mobilitāti un iespēju iepazīt gadsimtiem seno Turcijas kultūru.

Informāciju sagatavoja: DDAV projekta koordinatore Svetlana Rudjko

Erasmus + projekta “LIFT of Democracy” mobilitāte Francijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “LIFT Of Democracy” (2023-1-LV01-KA210-SCH-000158037)

 

Erasmus+ projekta “LIFT of Democracy” ietvaros no 2024. gada 15. līdz 19. aprīlim notika mobilitāte Retelā (Francijā), kas iezīmēja nozīmīgu soli demokrātisko vērtību virzīšanā Eiropas jauniešu vidū. Projekta aktivitātē piedalījās partneri no Latvijas, Itālijas, Francijas un Turcijas. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolu pārstāvēja skolēnu un pedagogu komanda – Jauno ģeogrāfu kluba dalībnieki Dmirtrijs Grocs, Irina Zenkova, Adriana Vanagele, ģeogrāfijas skolotāja Svetlana Rudjko un direktora vietniece Regīna Urbanoviča.

Kopš projekta sākuma Latvijas komanda veica dažādas aktivitātes, piemēram, aktīvi piedalījās Eiropas “Erasmus dienā” 2023. gada 9. oktobrī, izveidojot filmu, kuru visu dienu rādīja skolas hallē, kur to varēja noskatīties visi interesenti.

Laikā, kad demokrātija un politiskā līdzdalība prasa paaugstinātu uzmanību, šis ES finansētais projekts ir cerības bāka. Projekts “LIFT of Democracy” ir vērsts uz demokrātiskās apziņas līmeņa celšanu ar izglītības, apmācības un ideju apmaiņas palīdzību, ar īpašu uzsvaru uz četriem atslēgas mērķiem: demokrātiskā izglītība, politiskā līdzdalība, sociālās inovācijas un internacionalizācija. Projekts tiecas sniegt skolēniem dziļu izpratni par demokrātijas principiem, cilvēktiesībām un Eiropas institūcijām; ar semināru un praktisku pasākumu palīdzību tas iedrošina jauniešus aktīvi iesaistīties savu kopienu politiskajā dzīvē; veicinot sociālās inovācijas, nosaka jaunas stratēģijas un prakses demokrātijas un sociālās integrācijas stiprināšanai; veicina starpkultūru apmaiņu un uzskatu internacionalizāciju, ļaujot dalībniekiem iepazīt atšķirīgu pieredzi un viedokļus.

Agrikole licejā (Retelā) pavadītās nedēļas laikā skolēni piedalījās demokrātijas principiem veltītu semināru un praktisku pasākumu (workshop) sērijā. Katru dienu tika piedāvāta daudzveidīga programma, kas vērsta uz skolēnu iesaistīšanu un viņu izpratnes padziļināšanu. Pirmā diena bija veltīta Francijas kopienu izpētei un bērnu tiesību apspriešanai. Skolēni prezentēja savas skolas un valstis. Projekta dalībnieki mērijā tikās ar Retela mēru, viņiem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par pašvaldību. Nākamajā dienā dalībnieki pētīja nozīmīgu cilvēktiesību veicināšanas darbinieku dzīvi un mantojumu un apsprieda informācijas brīvību un tiesības. Komandas devās braucienā uz vēsturisko Reimsu, kur tikās ar pilsētas mēra vietnieku, iesaistoties interesantā sarunā par Reimsas demokrātisko pašvaldību. Jauniešiem apmeklēja seno Reimsas katedrāli, kurā kāda karaļa kronēšanu savulaik apmeklēja pati Žanna d ‘Arka. Trešajā dienā skolēni un pedagogi kopīgiem spēkiem izveidoja projekta logo un izpētīja demokrātiskās vērtības caur sporta un Olimpisko spēļu prizmu. Ceturtā diena bija veltīta franču demokrātijas un vēstures apskates objektu apmeklēšanai Parīzē: Bastīlijas laukums, Konkordija, Invalīdu nams, Aleksandra tilts 3, Lielā un Mazā pils, Fransuā Miterāna bibliotēka, Eifeļa tornis. Nedēļu skolēni noslēdza ar digitālā bukleta par savu valstu demokrātijas vēsturi veidošanu un pārdomām par savu pieredzi Retelā. Aktivitātes noslēgumā tika organizēta dalībnieku tikšanās ar Parīzes Ģenerālās Asamblejas deputātiem, kas noritēja demokrātiskā gaisotnē.

Erasmus+ projekts “LIFT of Democracy”  ir ne tikai izglītojoša iespēja, bet arī investīcija demokrātiskās un iekļaujošās Eiropas nākotnē. Pateicoties inovatīvai un sarežģītai pieejai, jaunieši ne tikai iegūst zināšanas, bet arī kļūst par aktīviem pārmaiņu vadītājiem savā sabiedrībā. Tas demonstrē, ka izglītība un kultūras apmaiņa var būt spēcīgi instrumenti demokrātiskās vērtībās un cilvēktiesībās balstītas sabiedrības uzbūvē. Pateicoties savai ilgtermiņa ietekmei, šis projekts var kalpot par modeli nākotnes iniciatīvām aktīvas pilsoniskās pozīcijas un politiskās līdzdalības attīstīšanai jauno eiropiešu vidū.

Sagatavoja: projekta koordinatore Svetlana Rudjko

Erasmus + projekta “LIFT of Democracy” īstenošana

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “LIFT Of Democracy”

 

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola turpina īstenot ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projektu “LIFT of Democracy”, ko uzsākusi 2023. gada septembrī. To realizē Jauno ģeogrāfu kluba dalībnieki, 11. klases skolēni, koordinatores ir Svetlana Rudjko un Regīna Urbanoviča.

Projekta “LIFT of Democracy” mērķis ir izglītot cilvēkus par demokrātiju un cilvēktiesībām, lai risinātu problēmas miera ceļā, līdztekus veidojot izpratni par vidi. Tā īpatnība ir vispusīga demokrātijas izpēte visās dzīves jomās, tostarp vēsturē, ģimenē, skolā, filmās, grāmatās un modes pasākumos, izmantojot Eiropadomes pasākumus.

Projekta aktualitāti nosaka tas, ka līdz ar globalizācijas attīstību rodas arvien vairāk sociālo un vides problēmu. Jāpiebilst, ka tas ir e-Twinning projekta, kas ieguva Eiropas kvalitātes zīmi, turpinājums. Īstenošanas gaitā mēs vēlamies sniegt savu palīdzību cilvēku, kas nākotnē strādās, lai veidotu demokrātisku un apzinīgu sabiedrību, izglītošanā par universālām vērtībām. Cenšoties veicināt demokrātiju, veidots arī projekta nosaukums – no partnervalstu nosaukumu sākumburtiem (Latvija Itālija Francija Turcija  of Democracy).

Projekta ietvaros īstenotajos pasākumos dalībnieki iegūs pieredzi efektīvas līdzdalības, demokrātisko tiesību, zaļās vides un digitālo tehnoloģiju jomā. Tas veicinās tādu indivīdu veidošanos, kuri veidos kopienas, kas būs apguvušas zināšanas un prasmes demokrātijas un vienlīdzības jomā, kas ir viena no Erasmus+ programmas vadlīnijās noteiktajām prioritārajām tēmām.

Projekta īstenošanas laikā:

  • jaunieši gūs zināšanas par demokrātijas un cilvēktiesību vēsturisko attīstību, tiks sagatavota e-grāmata par notikumiem demokrātijas vēsturē;
  • jaunieši uzzinās par tādiem svarīgiem notikumiem kā Eiropas Cilvēktiesību konvencija un atzīmēs nozīmīgas dienas, kas saistītas ar demokrātiju un cilvēktiesībām;
  • jaunieši gūs zināšanas par muzeju izglītību un kultūras mantojumu, tiks rīkoti kultūras veicināšanas pasākumi. Skolu programmās tiks analizēta līdzīga un atšķirīga prakse, kas saistīta ar demokrātiju, skolu darbinieki spēs sagatavot materiālus mācību programmai;
  • analizējot notikumus, jauniešiem tiks sniegts atbalsts Eiropas identitātes izpratnē un līdzdalībā demokrātiskos procesos;
  • skolēni iegūs zināšanas par pilsoniskās sabiedrības organizācijām un attīstīs aktīvu pilsoniskumu, kā arī pilnveidos savas angļu valodas un IT prasmes;
  • dramaturģijas pasākumi ļaus skolēniem paraudzīties uz strīdīgiem sociāliem jautājumiem no problēmu risināšanas perspektīvas. Turklāt tiks pētīts materiāls par demokrātiju un cilvēktiesībām rakstītos un vizuālos plašsaziņas līdzekļos.

Projekta dalībnieki izglītos cilvēkus par ilgtspējīgām kopienām, lai tie varētu aktīvi iesaistīties sabiedrības dzīvē. Viņi arī rīkos seminārus, lai veicinātu izpratni par nelabvēlīgā situācijā esošiem cilvēkiem, ģeogrāfiskajām barjerām, veselības jautājumiem, invaliditāti, kultūras atšķirībām, sieviešu tiesībām, zaļo vidi un citām būtiskām tēmām. Projekta noslēgumā mūsu reģiona skolu skolēniem tiks sagatavots seminārs par demokrātiju, kā arī vietējās pašvaldībās tiks organizēti dažādi ar projekta tēmu saistīti konkursi.

Projekta aktivitātes turpināsies līdz 2025.gadam.

Sagatavoja: projekta koordinatore Svetlana Rudjko

 

Erasmus dienas Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā

No 9. līdz 14. oktobrim norisinājās Eiropas mēroga iniciatīva Erasmus dienas. 2023. gadā, atzīmējot Eiropas Prasmju gadu, tās iezīmēja tēmu “6 dienas, lai Eiropa iemirdzētos!”. Šajā gadā ir būtiski apzināties Eiropas kultūras daudzveidību un izcelt tās piedāvātās mācību iespējas. 

 Arī mūsu skola piedalījās šajā nozīmīgajā pasākumā. 9. oktobrī skolas foajē visu dienu tika demonstrēta 11.a klases komandas veidotā filma «Learning Languages – Key to Erasmus». Ikviens varēja to noskatīties un uzdot jautājumus par Erasmus+ projekta “LIFT of DEMOCRACY” koordinatorei Svetlanai Rujdko. Filma tika demonstrēta arī ģeogrāfijas stundās 9.-12. klasē.

Erasmus dienās dalībniekiem ir iespēja atklāt jaunas kultūras, stiprināt viņu valodu un starpkultūru prasmes, attīstīt nodarbinātību un ievērot Eiropas tolerances, cieņas un daudzveidības vērtības.

Sagatavoja Svetlana Rudjko