DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Arhivs Sporto visa klase

* * *  2021.gads  * * *

 

2020./2021. mācību gada otrajā semestrī Daugavpils 16. vidusskola turpina īstenot Latvijas Olimpiskās komitejas projektu “Sporto visa klase”. Kaut gan pašlaik nav iespējams realizēt to klātienē, izmantojot skolas sporta zāles un baseinus, 3.a klases skolēni turpina aktīvi sportot individuāli – gan mājās, gan ārā. Viņi izpēta skolotāja piedāvāto materiālu, izpilda noteiktos vingrinājumu kompleksus, kā arī pieiet procesam radoši, sportojot svaigā gaisā un izbaudot ziemas priekus.

Sagatavoja sporta skolotājs S.Kiseļovs

 

 

* * *  2019.gads  * * *

Latgales reģiona sporta  sacensības    “Sporto visa klase”

7.martā mūsu skolā notika Latgales reģiona sporta sacensības “Sporto visa klase”. Projekta dalībnieki sacentās 5 stafešu veidos. I vietu ieguva Līvānu1.vidusskolas komanda, bet mūsu skolas 5.b klases skolēni sīvā cīņā izcīnīja II vietu. Visi dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem. Paldies 9.a un 12. klases skolēniem par palīdzību sacensību novadīšanā.

Sagatavoja Ludmila Mantulova, sporta skolotāja

 

* * *  2018.gads  * * *

 

17.oktobrī norisinājās konkurss ,,Dižpuika”, kurā piedalījās 5.b klases skolēni: Maksims Kopilovs, Maksims Oladjko, Maksims Dumskis. Viņi ir arī ir projekta ,,Sporto visa klase” dalībnieki. ,,Dižpuikas “ konkursa etaps bija diezgan grūts – katram jāparāda orientēšanās iemaņas, rāpšanos pa virvi, sarežģītas šķēršļu joslas pārvarēšana. Tomēr mūsu zēni veiksmīgi tika ar visu galā un pēc rezultātiem ir iekļauti 2. etapā, kur viņus gaida jauni pārbaudījumi un cīņa par vietu finālā. Novēlam izturību un cīņas sparu!

 

 

 

 

 

 

 

21.septembrī visā valstī tika atzīmēta Olimpiskā diena. Ik gadu Olimpiskā diena veltīta kādam noteiktam sporta veidam. Šogad Olimpiskās dienas devīze bija “Teniss vieno!” un tā ir veltīta aktīvā dzīves veida popularizācijai. Tradicionāli šajā pasākumā piedalījās mūsu skolas komanda – šoreiz 5.b klase. Spēlēt tenisu izrādījās diezgan grūti – raketes neklausīja, bumbiņas krita zemē.Taču, neskatoties uz grūtībām, šajā spraigajā spēlē mēs izcīnījām 3.vietu starp 13 pilsētas skolām. Priecājāmies par balvām: dāvanu kartres uz Cilli-pica, Subburger, Dino Zoo, boulingu. Tas, protams, uzlaboja garastāvokli un nogurums pazuda. Enerģiju uzņēmām Subburger ēstuvē. Tas ir kaitīgi, tomēr bija tik garšīgi!

 

 

 

 

 

* * *  2017.gads  * * *

2017.gada 10. janvārī skolas sporta zālē notika pasākums, kurš bija veltīts projekta “Sporto visa klase” atklāšanai 3.B klasē. Mēs lepojamies ar to, ka mums jau ir divas sporta klases – 3.B un 4.B. Svētkos piedalījās Izglītības pārvaldes sporta metodiķis Anatolijs Kazakevičs, kurš uzsvēra, ka, izmantojot tādu lielisku sporta bāzi, var veiksmīgi trenēties un kļūt par labiem sportistiem.

Skolas deju kolektīvs uzlādēja gan skolēnus, gan vecākus ar savu enerģiju. Labākie skolas sportisti novadīja vieglatlētikas un futbola iesildīšanos. Pasākumā savu prasmi demonstrēja karatisti un ielu vingrotāji.

Bija jautri un interesanti, visi guva pozitīvas emocijas.

Pateicamies par atbalstu projekta realizēšanā skolas administrācijai, Daugavpils pilsētas domei un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei!

 


* * *  2016.gads  * * * 

2016.gada 8.februārī mūsu skolā  projekta “Sporto visa klase” ietvaros notika Sporta svētki, kuri  sākās ar enerģisku deju 8.B klases skolēnu izpildījumā. Viņi ir skolas zibakcijas uzvarētāji un pilsētas konkursa “Mēs esam talantīgi” laureāti .

Svētkos piedalījās 3.B klases skolēni kopā ar sporta skolotāju Sergeju Kiseļovu un klases audzinātāju Jeļenu Osipovu, kā arī pedagogi, skolēnu vecāki un viesi — Daugavpils Olimpiskā centra valdes loceklis Uldis Pastars, Daugavpils Sporta pārvaldes vadītājs Mihails Jenbajevs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķis Anatolijs Kazakevičs. Pasākuma skaistākos mirkļus fiksēja  televīzija “Dautkom”.

Savās uzrunās viesi uzsvēra, ka sportiskām aktivitātēm ir ļoti liela nozīme un izteica novēlējumu sasniegt augstus rezultātus sportā. Arī vecāki ir ļoti priecīgi, ka viņu bērniem ir dota iespēja mācīties sporta klasē. Vecāki atzīmēja, ka sportojot bērni ir  kļuvuši stiprāki, veiklāki, retāk slimo. Viņi izteica cerību, ka projekts turpināsies arī 4. klasē.

Skolas direktore Olga Dukšinska pateicās par atbalstu projekta realizēšanā Daugavpils pilsētas domei, Daugavpils Olimpiskajam centram, kā arī Daugavpils pilsētas Izglītības un Sporta pārvaldei un iepazīstināja ar šī projekta kuratoriem. Tie ir mūsu skolas skolēni, kuri ar saviem sasniegumiem sportā ir pazīstami ne tikai mūsu skolā un pilsētā, bet arī valstī. Izcilus rezultātus savā sportistes karjerā sasniegusi augstlēcēja Jūlija Tarvide. Viņai pieder labākais rezultāts Latvijā 2016. gadā (1,81 metrs). Labākie skolas futbolisti ir Latvijas izlases komandas spēlētājs Romans Saļkovskis un vārtsargs Ivans Dubodelovs. Skolas lepnums ir divkārtējā Latvijas čempione biatlonā un pieckārtējā Latvijas čempione orientēšanās sportā Jūlija Matvijenko. Anastasija Lobačova ir Latvijas čempione paukošanā.

Projekta kuratori novadīja meistarklases 3.B un 8.B  klašu skolēniem. Bērni varēja ne tikai paskatīties, kā trenējas mūsu skolas labākie sportisti, bet arī aktīvi piedalīties un izmēģināt savus spēkus.

Vislielāko atzinību klātesošo vidū izpelnījās meistarklases un jautrās stafetes, kurās, protams, uzvarēja draudzība.

Pasākuma noslēgumā visi tika aicināti uz kopīgu  fotogrāfiju.

 

Latvijas Olimpiskās komitejas projekts „Sporto visa klase” (video)
Latvijas Olimpiskās komitejas projekts „Sporto visa klase” (video - Dautkom)