DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+ KA2 “ROAD TO GREEN FUTURE”

 

Erasmus+ KA 2 projekta mobilitāte Turcijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

Turcija – leģendu, pasaku, minaretu un olīvkoku zeme. Tieši šīs valsts galvaspilsētā Ankarā Erasmus+ projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” ietvaros no šī gada 13. līdz 18.oktobrim dzīvoja Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolotāju grupa. Mūs sagaidīja silts un saulains laiks un viesmīlīgie Borsa Istanbul Etimesgut Suvari Ortaokulu skolēni un skolotāji. Pirmajā dienā satikāmies ar projekta partneriem no Itālijas, Spānijas un Turcijas. Skolēni viesus sagaidīja ar brīnišķīgu koncertu – dziedāja, spēlēja nacionālos mūzikas instrumentus, prezentēja izstādi, kas veltīta Erasmus+ projekta dienām. Visas komandas pastāstīja par sadarbību ar organizācijām, kuras nodarbojas ar klimata pārmaiņu problēmām. Bija interesanti uzzināt, kā Turcijas ekologi realizē projektus dabas resursu saglabāšanā.

Otrajā dienā apmeklējām ekoloģisko dārzu “Moni Bostan”,kur ne tikai audzē dažādus dārzeņus un augļus, bet arī vada nodarbības skolēniem. Šeit skolēni var uzzināt, kā audzē ekoloģiski tīrus produktus. Projekta dalībniekiem bija arī iespēja ne tikai uzzināt par maizes cepšanas tehnoloģiju, bet arī pašiem izcept savu maizes klaipiņu. Cik garšīga bija pašceptā maize un pusdienas no ekoloģiski sertificētiem produktiem. Dienas otrajā pusē projekta dalībnieki devās pie ezera Eymir, kur Ayham stāstīja par nelabvēlīgo situāciju šajā ezerā un risinājumiem tā saglabāšanā. Šīs tikšanās laikā mēs sapratām, cik svarīgi zināt, kādas nopietnas sekas varētu būt neapdomīgai cilvēka rīcībai.

Trešā diena sākās ar papīra izgatavošanas meistarklasi. Tas ir lielisks veids, kā pārstrādāt makulatūru. Vispirms tika sīki izstāstīts un parādīta tehnoloģija, pēc kuras izmantoto papīru var izveidot no jauna. Katram projekta dalībniekam bija iespēja izgatavot savu neatkārtojamu papīra lapu. Pēcpusdienā mūs gaidīja ekskursija uz veco pilsētu – cietoksnis, kur uzzinājām par Anatolijas civilizācijas vēsturi un bagāto kultūru. Pastaigājām pa šaurajām vecpilsētas ieliņām, apmeklējām vēstures muzeju, izbaudījām brīnišķīgu skatu uz Ankaru no cietokšņa skatu laukuma.

Marsa ainavas, lidojumi ar gaisa baloniem, pastaigas ar zirgiem… Tas viss ir par Kapadokiju. Tieši uz turieni mēs devāmies ceturtajā projekta dienā. Četras stundas, ko pavadījām ceļā, pagāja nemanot, un mūsu priekšā pavērās brīnišķīgas dabas ainavas. Mēs devāmies ekskursijā uz pazemes pilsētu, kas izveidota pirms mūsu ēras, uz alām, daudzas no kurām bija pirmās kristiešu baznīcas. Atpakaļceļā apmeklējām podnieku darbnīcu, kur iepazināmies ar māla trauku izgatavošanas noslēpumiem.

Pēdējā diena sākās ar emocionālu un ļoti iedvesmojošu vides kustības TEMA aktīvistu uzrunu. Šī kustība tika izveidota, lai cīnītos pret augsnes eroziju un aizsargātu mūsu dabas resursus. Šodien šeit darbojas vairāk nekā 1 miljons brīvprātīgo. Ar spilgtiem piemēriem tika parādīts, cik svarīgi ir atcerēties, ka mums ir tikai viena planēta, un tai ir nepieciešamas rūpes un mīlestība.

Pēc tam svinīgā gaisotnē tika pasniegti sertifikāti par dalību projektā.

Projekts galā… Pēdējā diena bija visgrūtākā, jo bija jāatvadās no cilvēkiem, kuri projekta laikā kļuva par draugiem. Mēs ceram uz jaunām tikšanās reizēm un noteikti turpināsim darbu pie Zemes zaļā mantojuma saglabāšanas.

Informāciju sagatavoja: Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas
direktores vietniece Zigrīda Panfilova,
skolotājas Karīna Bagijeva, Jeļena Markova, Svetlana Zarjanova

 

Erasmus+ KA 2 projekta mobilitāte Latvijā

 

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

2024.gada maijā Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolu apmeklēja Erasmus+ projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” partneri no Itālijas, Spānijas un Turcijas.

Pirmajā mobilitātes dienā dalībniekiem tika piedāvāta ekskursija pa Latgali. Viņi apmeklēja Aglonas baziliku, pastaigājās pa skaistajām Kristus Karaļa kalna vietām, kur bija iespēja apskatīt skulptūru parku ar vairāk nekā 220 dažādām skulptūrām un to kompozīcijām. Pēc tam projekta dalībnieki brauca uz muzeju “Andrupenes lauku sēta”, apskatīja simts gadu vecu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus, kā arī podnieku darbnīcu. Viesi ar interesi noklausījās par Latvijas ārstniecības augiem, no kuriem var pagatavot veselību uzlabojošas tējas. Vēlā visi kopā cepa plātsmaizi. Dienas noslēgumā nogaršoja Latgales kulinārā mantojuma ēdienus un pastaigājās pa vietējo purvu. Viesiem ļoti patika mūsu arhitektūras un dabas objekti.

Nākamās dienas pirmo daļu projekta dalībnieki pavadīja skolā, kur noskatījās svētku koncertu. Bioloģijas un ķīmijas skolotāja Jeļena Markova aicināja uz sarunu par ekoloģiski audzētiem produktiem un to izmantošanu uzturā. Diskusijā piedalījās ne tikai skolotāji no Itālijas, Turcijas un Spānijas, bet arī 11. klases skolēni. Strādājot grupās, tika veidota EKO pasākumu pakete. Lielu interesi izraisīja itāļu kolēģu prezentētā skolas programma “Cīņa ar klimata izmaiņām”. Turpinājumā viesi apmeklēja Daugavpils Cietoksni, kur tika organizēta ekskursija. Viņi uzzināja par Cietokšņa vēsturi, pasākumiem, Marka Rotko muzeju. Dienas noslēgumā projekta dalībnieki dalījās iespaidos par redzēto un dzirdēto, diskutēja par projekta tēmu.

Trešdiena bija ļoti darbīga, projekta dalībnieki strādāja pārstrādes darbnīcā, veidojot zaļos mākslas darbus, kopā ar bērniem stādīja puķes. Kopā paveiktais darbs stiprināja draudzību, paaudžu sadarbību un rūpes par zaļāko Eiropu. Ziedu krāšņums līdz pat rudens pirmajām salnām priecēs tuvākās apkaimes iedzīvotājus. Fizikas skolotāja Aļona Proščenko novadīja nodarbību “Cilvēka rīcība, kas samazina klimata pārmaiņas”. Skolotāji no Itālijas, Spānijas un Turcijas ar interesi iesaistījās mācību procesā.

Daugavpils Universitātes apmeklējuma laikā par vides aizsardzību un cīņu pret klimata pārmaiņu ietekmi, kopīgajām Eiropas vērtībām, ilgtspējīgu attīstību, pilsonisko atbildību un izglītības iestādes sociālo atbildību stāstīja Dr. Jean-Yves Georges (Francija) (Emys-R projekts, Eiropas pieeja). Prof. Artūrs Škute (Latvija) informēja par Daugavpils Universitātes aktivitātēm Emys-R projektā, identificējot globālos vides aizsardzības jautājumus un Eiropas ilgtspējīgu attīstību. Viesiem tika izrādīta arī DU Ķīmijas laboratorija. Dr.biol. Mihails Pupiņš iesaistīja projekta dalībniekus Latgales zoodārza aktivitātēs, aicinot pārņemt labās prakses piemērus un ieviest jaunas mācīšanās un mācīšanas metodes, izmantojot aplikācijas un QR kodus.

Ļoti interesanta izvērtās ceturtdiena, kurā viesiem latviešu tautas dejas mācīja skolotāja Marina Meduņecka. Projekta dalībnieki un 8.klases skolēni kopā ar skolotāju Žannu Ugarenko diskutēja par apģērba pārstrādes jautājumiem un to otrreizēju izmantošanu, noslēgumā – “Zaļās modes skate”. Turpinājumā Latvijas, Spānijas, Turcijas un Itālijas projekta dalībnieki veidoja un prezentēja EKO bukletus “Man ir ideja!”, kuros apkopoja dažādas idejas, fotogrāfijas, video materiālus. Projekta dalībnieki daudz dara saistībā ar projekta mērķiem un uzdevumiem, piemēram, māca skolēnus un sabiedrību šķirot atkritumus, sakopt apkārtējo vidi, lietot veselīgus produktus, izmantot videi draudzīgu transportu.

Noslēgumā projekta koordinatore Olga Dukšinska pastāstīja par projekta aktivitātēm, plānu, darāmajiem darbiem. Turcijas koordinators informēja par mobilitātes uz Turciju organizatoriskajiem jautājumiem. Dalībnieki izvērtēja mobilitāti Latvijā un saņēma sertifikātus.

Pirms došanās mājās uz savām valstīm projekta dalībnieki apmeklēja Jūrmalu, kur pastaigājās gar jūras krastu, uzzināja Jūrmalas vēsturi, tās skaistākos objektus, kā arī baudīja svaigo jūras un meža gaisu. Latviešu nacionālos ēdienus viesi nogaršoja kafejnīcā “Lido”, kur pastaigājās pa teritoriju, vēroja skaistās muzikālās ūdens strūklakas un baudīja dažādas aktivitātes. Turpinājumā projekta dalībniekiem tika organizēta ekskursija pa Vecrīgu, bija iespēja aplūkot galvaspilsētas ievērojamākās celtnes, tādas kā Doma baznīca, Rīgas Sv. Pētera baznīca, Rīgas pils un Melngalvju nams.

Paldies visiem projekta dalībniekiem un atbalstītājiem par veiksmīgi, radoši un aktīvi organizēto mobilitāti Latvijā!

Sagatavoja: Erasmus+ projekta komanda

Erasmus+ KA2 mobilitāte Ladispoli (Itālija)

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (Ceļš uz zaļo nākotni) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

Projekta “Road to Green future” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas četru pedagogu komanda – skolas direktore Kristīna Ivancova, direktora vietniece un projekta koordinatore Olga Dukšinska, Karīna Bagijeva un Viktorija Mikuļina – 2024.gada martā viesojās Itālijā, Ladispoli. Projekta sadarbības partneri ir Turcija, Itālija, Spānija un Latvija.

Mobilitātes pirmajā dienā skolā (Istituto Comprensivo “Corrado Melone”) notika atklāšanas pasākums, kurā skanēja katras dalībvalsts himna, komandas prezentēja savas skolas, izteica pateicības vārdus kolēģiem no Itālijas. Organizācija “Fridays for Future” un četri bioloģijas un psiholoģijas katedras studenti no Romas pastāstīja, kā katras valsts valdība var piesaistīt finansējumu, lai sāktu risināt ar klimata pārmaiņām saistītas problēmas. Aktīvisti Itālijā organizē zibakcijas, manifestus, streikus uz divriteņiem ar atbilstošiem lozungiem un plakātiem ar domu rīkoties jau tagad, tad būs rezultāts, bet, ja nedarīt neko, tad mūsu planētai būs neatgriezeniskas sekas.

Turpmākajās dienās norisinājās aktīvs darbs. Projekta dalībnieki apmeklēja dabas aizsargājamo teritoriju Torre Flavia, kurai ir svarīga nozīme migrējošo putnu aizsardzībā. Aktivitātes laikā bija iespēja vērot, kā skolēni ar skolotāju piedalījās āra nodarbībā, pētot purva iemītniekus. Šīs teritorijas darbinieki aktīvi iesaista brīvprātīgos un skolēnus jūras krastu attīrīšanā no atkritumiem un tīrās vides saglabāšanā, kā arī cenšas ieinteresēt bērnus saglabāt dabu.

Mobilitātes turpinājumā pedagogi apmeklēja aviācijas un kosmosa, meteoroloģijas un klimatoloģijas nacionālo centru Pratica di Mare, kas pastāvīgi sniedz svarīgus datus nacionālajai un starptautiskajai zinātnieku sabiedrībai par klimata pārmaiņām. Centra speciālisti pastāstīja, ka jau kopš 1950. gada viņi novēro temperatūras palielināšanās Vidusjūras reģionos. Viņi divas reizes diennaktī vāc aktuālus datus par laika apstākļiem, sūtot zondi augstākajos gaisa slāņos, un tālāk šos datus apstrādā ar IT palīdzību. Speciālisti pēta izmaiņas, kas notiek apkārtējā vidē, novēro ķīmiskus, bioloģiskus, radioaktīvus piesārņojumus dabā un ir iesaistīti zinātniskajos darbos.

Mums bija piedāvāta lieliska iespēja iepazīties ar Romas kultūrvēsturiskiem objektiem un viesoties Vatikānā un Svētā Pētera baznīcā, kura ir otrā lielākā kristiešu baznīca pasaulē pēc platības. To veidoja tādi izcili meistari kā Bramante, Rafaēls, Mikelandželo, Bernīni, Maderna. Projekta dalībniekiem bija iespēja aplūkot visslavenāko un vislielāko strūklaku Romā – Trevi, kas tika uzbūvēta 1732.-1762. gadā. Arī bija iespēja ieraudzīt Spāņu laukumu un Kolizeju, kas ir Senās Romas arhitektūras piemineklis, slavenākā un viena no grandiozākajām senās pasaules celtnēm, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Guvām daudz informācijas un zināšanu par Romas kultūru un vēsturi.

Dalībniekiem arī pastāstīja par slaveno itāliešu jūrnieku Mateo Miceli, kas pierādīja, ka cilvēks var izdzīvot, izmantojot tikai atjaunojamos enerģijas resursus. Viņš ceļoja apkārt pasaulei ar paštaisīto kuģi ar saules paneļiem, izmantojot tikai ūdens un saules enerģiju. Itālijas speciālists ēdināšanas jomā pastāstīja par ECO produktiem un to izvēles ietekmi uz klimata izmaiņām. Viņš aicināja izmantot vietējos un ekoloģiski tīrus produktus.

Mobilitātes turpinājumā pārstāvji no Itālijas, Latvijas un Turcijas prezentēja programmu “Kā cīnīties ar klimata izmaiņām”, Spānijas kolēģi stāstīja par izveidotu ceļvedi pedagogiem “Skolotāju ceļvedis klimata apmācībai”. Katras valsts dalībnieki aktīvi darbojas projektā un māca skolēnus un sabiedrību šķirot atkritumus, saudzēt dabu, sakopt apkārtējo vidi, lietot ECO produktus, vairāk izmantot videi draudzīgo transportu utt.

Projekta koordinatore Olga Dukšinska pastāstīja par projekta aktivitātēm, plāniem, darāmiem darbiem, publicitātes jautājumiem, atskaitēm un gatavošanos braucienam uz Latviju. Dalībnieki izvērtēja mobilitāti Itālijā un saņēma sertifikātus.

Paldies itāļu kolēģiem par viesmīlīgu uzņemšanu un jaunu pieredzi!

Sagatavoja: Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu komanda

 

Erasmus+ KA 2 projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” aktivitātes

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391 (ID Nr. KA210-SCH-B3608098).

 

2023.gada maijā Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola uzsākusi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekta “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) īstenošanu.

Projekta mērķi un prioritātes ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāja profesijai.

Oktobrī – decembrī projekta dalībnieki, aktīvi darbojoties gan individuāli, gan grupās, veica dažādus uzdevumus. Skolas skolēni un pedagogi bija gandarīti par līdzdalību izglītības procesos vides aizsardzības jautājumos un pilsonisku līdzdalību.

Rudenī jauniešiem bija iespēja piedalīties talkā ar mērķi sakārtot blakus meža teritoriju un ar pedagogiem pārrunāt svarīgas tēmas par ekoloģiju, atkritumu šķirošanu un dabas piesārņošanu.

Fizikas, matemātikas, bioloģijas, ķīmijas, sākumskolas, krievu un angļu valodas skolotājas – A. Proščenko, K. Bagijeva, J. Markova, K. Gomola, Ž. Špoģe un Ž. Ugarenko – sagatavoja prezentācijas, video, KAHOT spēli, darba un pārbaudes lapas projekta dalībniekiem, skolēniem, vecākiem un pedagogiem, lai novadītu stundas un organizētu sarunas par ekoloģiju, vides aizsardzību un klimata pārmaiņu problēmām. Skolēni veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem pārbaudes lapās un testu.

2023.gada 5.decembrī visiem projekta dalībniekiem no Turcijas, Itālijas, Latvijas un Spānijas tika organizēta Zoom sanāksme, kurā koordinatori runāja par paveiktiem un veicamiem darbiem, projekta publicitāti, eTwinning, projekta tīmekļa vietni, testa rezultātu izvērtēšanu, materiālu izstrādi un citiem jautājumiem.

Paralēli visām aktivitātēm tika veidota arī videofilma un raksts par projekta īstenošanas gaitu.

Darbs pie projekta turpinās, dalībniekiem priekšā vēl citi veicami uzdevumi, kā arī pieredzes apmaiņas braucieni.

Informāciju sagatavoja: projekta koordinatore O. Dukšinska

 

Erasmus dienas 2023

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora  projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

No 9. līdz 14. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās notika Erasmus dienas 2023. Šī pasākuma galvenais mērķis bija popularizēt Eiropas vērtības – brīvību, solidaritāti, demokrātiju, mieru, cilvēka cieņu un mobilitāšu ieguvumus Erasmus+ projektu realizēšanas laikā.

Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pedagogu komanda piedalījās Eiropas mēroga iniciatīvā (#ErasmusDays), organizējot tikšanos ar pedagogiem un sabiedrības pārstāvjiem, lai kopīgi noskatītos video un prezentāciju par īstenoto Eiropas Savienības Erasmus+ programmas PamattdarbībasNr.2 (K2) skolu apmaiņas partnerību projektu  „Ceļā uz zaļo nākotni” mobilitāti Spānijā un apspriestu jautājumus par ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību.

Video un prezentācija ir pieejami skolas vietnē, WhatsApp grupā  (sadarbības partneriem no Turcijas, Itālijas un Spānijas) un projekta tīmekļa vietnē. 

@ErasmusPlusLV

Sagatavoja: projekta koordinatore Olga Dukšinska

 

 

Erasmus+ projekta “Road to green Future” mobilitāte Spānijā

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE” (Ceļš uz zaļo nākotni) Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391.

 

2023.gada septembrī Erasmus+ KA2 projekta “Road to Green future” (“Ceļš uz zaļo nākotni”) ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas četru pedagogu – projekta koordinatore Olga Dukšinska, Aļona Proščenko, Žanna Špoģe, Agita Pavloviča – komanda viesojās Spānijā, Valensijā. Projekta mērķi ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāju profesijām. Sadarbības partneri ir Turcija, Itālija, Spānija un Latvija.

Pirmajā tikšanās dienā notika projekta dalībnieku iepazīšanās, katras dalībvalsts komanda prezentēja savu izglītības iestādi. Rosinājās sarunas un apspriede par nedēļas darba plānu, projekta uzdevumiem un katras valsts atbildības jomu.

Turpmākajās dienās mobilitātes dalībnieki aktīvi darbojās. Iepazīstot pilsētas vēsturi, mēs devāmies ekskursijā uz Valensijas rātsnamu. Lai izpētītu pilsētu, tika organizēta spēle, kurā projekta dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas vairāk vēsturisko objektu. Citā aktivitātē bija jāsaskata lietas, priekšmeti un objekti Valensijā, kas liecina par tīru ECO vidi. Keramikas muzeja apmeklējuma laikā varējām apskatīt un  iepazīt dažādu slavenu mākslinieku darbus, kas darināti no māla un porcelāna. Apmeklējot rezervātu, vērojām aizsargājamos augus un putnus, kā arī  laukus, kuros audzē rīsus. Jāpiemin, ka Spānijā un Eiropā finansē programmu, lai saglabātu retās augu un putnu sugas, savukārt rīsu audzēšanai ir svarīga loma Spānijas ekonomikā. Projekta partneriem tika organizēta ekskursija pa  El Saler pludmali un Devesas mežu, kura teritorijas sakopšanā aktīvi darbojas skolēni. Arī tika organizēta meistarklase Spānijas nacionālā ēdiena (paeljas) gatavošanā un degustēšanā.

Mobilitātes noslēgumā notika  tiešsaistes tikšanās ar OBCD (Open Business for Community Development) un Erasmus+ KA210 projekta “Ceļš uz zaļo nākotni” dalībniekiem, kurā Latvijas komandas koordinatore O.Dukšinska dalījās pieredzē par projekta mērķiem un aktivitātēm. Risinājās diskusijas, partneru viedokļu apmaiņa, sarunas par plānotajām mobilitātēm. Visi dalībnieki saņēma sertifikātus par piedalīšanos projekta mobilitātē.

Paldies par viesmīlīgu uzņemšanu un jauku kopābūšanu Valensijā!

Informāciju sagatavoja: Erasmus+ KA2 projekta komanda

Erasmus+ (KA 2) projekts “Ceļš uz zaļo nākotni”

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu  izglītības sektora projekts “ROAD TO GREEN FUTURE ” («Ceļš uz zaļo nākotni»). Līgums Nr. 2022-1-LV01-KA210-SCH-000082391 (ID Nr. KA210-SCH-B3608098).

 2023. gada maijā Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola uzsākusi Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) Maza mēroga partnerības projekta skolu izglītības sektora projekta “ROAD TO GREEN FUTURE ” («Ceļš uz zaļo nākotni») īstenošanu.

Projekta mērķi un prioritātes ir:

  • ekoloģijas, vides aizsardzība un cīņa pret klimata pārmaiņām;
  • Eiropas kopīgas vērtības, pilsoniskā līdzdalība un līdzdalība izglītības procesos: atbalsts skolotājiem, skolu vadītājiem un citiem pedagogu amatiem;
  • globālās vides aizsardzības problēmu apzināšana;
  • jaunās mācīšanās un mācīšanas metodes;
  • ilgtspējīga attīstība un izglītības iestāžu sociālās atbildības veicināšana;
  • pedagogu, skolēnu un vecāku sadarbības veicināšana ekoloģiskos jautājumos;
  • pedagogu un skolēnu izpratnes attīstība par Eiropas skolu izglītības sistēmām un ārpusskolas aktivitātēm;
  • ārvalstu pedagogu labās prakses piemēru pārņemšana.

Mērķi ir tieši saistīti ar ES prioritātēm vides un klimata pārmaiņu apkarošanas jomā, Eiropas kopīgajām vērtībām un civilo līdzdalību, kā arī atbalstu skolotāju profesijām.

Projekts tika izveidots  atbilstoši 2021.-2027.gada Erasmus+ programmai un skolas attīstības plānam. Tajā piedalīsies 4 Eiropas valstis: Spānija, Itālija, Latvija un Turcija.

Erasmus+ (KA 2)  projekts “Ceļš uz zaļo nākotni”  tiek realizēts vairākos posmos: sagatavošanās, īstenošana (mobilitātes) un labās prakses pārņemšana, rezultātu pielietošana, semināri un publicitāte. Paredzēta dalībnieku uzstāšanās pieredzes apmaiņas semināros, konferencēs un atklātās stundās, plānota jauno materiālu un programmu izstrāde un aprobācija, notiks  informēšana par projekta gaitu dažādos medijos. Ārpusskolas aktivitātēs par ekoloģijas, vides aizsardzības un cīņu pret klimata pārmaiņām tiks iesaistīti pedagogi, vecāki, skolēni un sabiedrības pārstāvji.

Projekta kopējais finansējums ir 60 000,00 EUR (DDAV – 14 704,00 EUR). Projektu plānots īstenot līdz 2024.gada 31.decembrim.

Sagatavoja direktora vietniece pirmsskolas izglītības jautājumos,  projekta koordinatore Olga Dukšinska