DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Programma “Latvijas skolas soma” DDAV: koncerts “Ziemassvētku ekspresis”

Š.g. 15. decembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā (Aveņu 40) notika koncerti “Ziemassvētku ekspresis”. Tie sniedza jauniešiem iespēju iepazīt plašo mūzikas kultūras slāni, kas ir gadu simtiem veidojies ap šiem svētkiem. Koncertus apmeklēja 1., 3.c, 4.a, 4.c, 5. – 8., 9.c, 10.a klases skolēni un skolotāji.

“Ziemassvētku ekspresis” ir Ziemas saulgriežu ieskaņas koncerts, kuru vadīja un dziesmas izpildīja  Mikus Abaroniņš un Arta Abaroniņa. Pasākuma laikā  skanēja Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Raimonda Paula Ziemassvētku dziesmas, kā arī tradicionālie vācu un amerikāņu baznīcas korāļi jaunos aranžējumos. Tika stāstīts par to, kur radušās tradicionālās dziesmas un kas tās tādas vispār ir, kāda bija Ziemassvētku nozīme toreiz un kāda tā ir tagad, kādas ir tās patiesās Ziemassvētku vērtības, kuras rada īpašo svētku sajūtu. Skolēni aktīvi atbildēja uz vadītāju jautājumiem un dziedāja līdzi pazīstamas dziesmas.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma”, Mikum Abaroniņam un Artai Abaroniņai par iespēju piedalīties aizraujošā muzikālajā pasākumā.

Sagatavoja:  7.a klases audzinātāja Anželika Anufrijeva