DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Pasaules garīgās veselības diena

10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules garīgās veselības diena. Visā pasaulē šai dienā notiek dažādi pasākumi.

Mūsu Draudzīgā aicinājuma vidusskolā notika psiholoģiskā spēle “Emociju luksofors” ar mērķi izpētīt skolas skolēnu un darbinieku noskaņojumu šajā dienā. Mīļš paldies visiem par piedalīšanos!

Pirmajā vietā  ierindojās zaļa krāsa, uz skolu atnāca 30% skolēnu un skolotāju, kas ir gatavi rūpīgi strādāt, pārliecināti par sevi. Zaļā krāsa – tā ir miera, gudrības un veselības krāsa.

Otrajā vietā – dzeltena krāsa. Tā ir laimes un cerību krāsa. Cilvēki, kas izvēlas dzelteno krāsu, ir radoši, mērķtiecīgi, prot koncentrēties un virzīt savu  gribu, ar viņiem nekad nav garlaicīgi. Šo krāsu izvēlējās 25% dalībnieku.

Dalībnieki, kuri izvēlējās  zilu krāsu (15%),  atnāca uz skolu ar mierīgu garastāvokli. Zilā krāsa  simbolizē tradīcijas un nezūdošas vērtības, uzticību un kārtīgumu.

Ceturtajā  vietā – sarkana krāsa. Tā ir dzīvības, enerģijas krāsa. Simbolizē kustību, ticību saviem spēkiem spēju netradicionālai rīcībai. Sarkanajai krāsai dod priekšroku tie, kam patīk vadīt citus, būt līderiem. Šo krāsu šodien mūsu skolā izvēlējās 13% dalībnieku.

Iespējams, tos dalībniekus, kas izvēlējās melnu krāsu  (12%), satrauc kādas problēmas. Melnās krāsas cienītāji allaž ir gatavi cīnīties. Bieži melno krāsu izvēlas cilvēki, kad viņam mainās dzīves uzskati, kā arī šī krāsa simbolizē pieredzi un kārtīgumu.

5% spēles dalībnieku izvēlējās pelēku krāsu. Tā ir neitrāla krāsa, kuru iecienījuši tie, kam patīk turēties ēnā, kas uz šo brīdi noguruši. Tajā pašā laikā pelēkās krāsas cienītājus raksturo loģiskā domāšana un  prasme risināt problēmas.

Iepriecina, ka lielākā daļa dalībnieku atnāca uz skolu ar pozitīvu un mierīgu noskaņojumu! Atbalstīsim tos, kuri šodien pagaidām nejūtas labi, palīdzēsim pārvarēt grūtības!

Paldies parlamenta pārstāvjiem par palīdzību spēles organizēšanā!

Informāciju sagatavoja: psiholoģe Ludmila Budreviča