DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Pirmā projekta “Kods: L.A.U.K.I.” tikšanās Jelgavā

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte — LLU) Mūžizglītības centrs Jelgavā kopā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecību Latvijā un uzņēmējiem laukos uzsākuši projekta «KODS: L.A.U.K.I.» īstenošanu, kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas, lai kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.

Projekta aktivitātēs iesaistīti Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. pamatskolas, Rīgas Arkādijas vidusskolas, Ziemeļvalstu vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Ventspils 2. vidusskolas un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, pedagogi un karjeras konsultanti.

Projekta laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus, veicinot kritisko domāšanu un medijpratību, uzzināt par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācīties veidot reklāmas video projektā iesaistītajam uzņēmējam.

Projekta atklāšanas pasākums un komandu pirmā tikšanās notika 27. septembrī LBTU. Tajā skolēniem bija iespēja uzzināt maizes ceptuves «Ķelmēnu» saimnieces Rūtas Mūrnieces un IK «Dabas gardumi» saimnieces Ievas Sprižas pieredzes stāstus par uzņēmumu dibināšanu, uzkrāto pieredzi un dažādiem izaicinājumiem.

Tāpat pirmajā tikšanās reizē jaunieši no dažādām skolām iepazina viens otru. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas komanda sastāvā ir četri atraktīvi un izdomas bagāti 10. klases jaunieši: Deniss Akuntjevs, Dmitrijs Grocs, Anna Lomonosova un Andrejs Ļaļins. Jaunieši projekta ietvaros tiek apvienoti ar četriem jauniešiem no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas.

Projekta turpinājumā Latvijas pilsētu skolēni piedalīsies trīs vebināros, kuros galvenais akcents tiks pievērsts video satura izstrādes nozīmei, scenārijam, režijai, tehniskā izpildījuma plānam, kā arī filmēšanas iespējām ar telefonu, kadra veidošanas pamatprincipiem un montāžai. Pēc tam jaunieši un karjeras konsultanti viesosies pie uzņēmējiem, lai vebināros iegūtās zināšanas varētu pielietot praktiski, kā, piemēram, uzņēmēju intervēšana un filmēšana. Savukārt noslēgumā skolu komandu pāri (latviešu un mazākumtautību skolas no vienas pilsētas) sagatavos video stāstu par apmeklētajiem diviem uzņēmējiem, lai popularizētu uzņēmējdarbību laukos jauniešu vidū.

Lai mums izdodas!

Sagatavoja Gunda Pastare, pedagogs karjeras konsultants