DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Erasmus+ projekta “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs?” dalībnieku tikšanās Igaunijā

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs? ARE WE REALLY SOCIAL WITH SOCIAL MEDIA?” Nr.2019-1-TR01-KA229-074760_3.

2021.gada novembrī Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs?” ietvaros notika projekta dalībnieku tikšanās Narvā (Igaunijā), kurā piedalījās partneri no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Horvātijas un Turcijas. Daugavpils 16. vidusskolu pārstāvēja trīs pedagogu komanda: direktores vietniece izglītības jomā Aļona Proščenko, angļu valodas skolotāja Nadežda Dzalbe un matemātikas, informātikas skolotāja Karīna Bagijeva. Tikšanās laikā notika dažādas aktivitātes, ekskursijas, iepazīšanās ar Igaunijas kultūru.

Pirmo dienu Igaunijā projekta partneri pavadīja Tallinā, kur iepazinās ar pilsētas vēstures, kultūras pieminekļiem un ievērojamākajām vietām. Īpašas emocijas tika piedzīvotas izgudrojumu fabrikā “Proto”, kur varēja izmēģināt sevi pētnieku lomā, praktiski iesaistīties interaktīvajās spēlēs, eksperimentēt. Otrajā dienā projekta dalībniekus uzaicināja uz Narvas ģimnāziju, parādīja skaistas mācību telpas. Tur arī notika projekta iesaistīto valsts partneru konference par projekta aktivitātēm, kas iepriekš notika Polijā, Horvātijā un Turcijā. Visiem bija pozitīvas emocijas un prieks par paveikto. Ģimnāzijā bija arī iespēja vērot vēstures CLIL stundu, kurā demonstrēja platformu menti.com un kahoot.com iespējas. Pēc tam notika ekskursija uz profesionālā virziena izglītības iestādi, kur studenti mācās praktiski pielietot mūsdienīgās informācijas tehnoloģijas un aprīkojumu. Viņi paši darbojas praktiski: ieraksta un apstrādā dziesmas, izmantojot modernu aparatūru un datoraprīkojumu, mācās profesionāli uzņemt filmas. Trešajā dienā projekta komandai bija iespēja apmeklēt tikko uzbūvētu, moderni aprīkotu Johvi ģimnāziju, kas ir ļoti inovatīva. Tajā mācības notiek septiņos virzienos, mācās motivēti skolēni, kas tiek atlasīti pēc intervijas rezultātiem. Pēc tam partneri apmeklēja mazu lauku skolu, kas atrodas vecas muižas telpās. Šajā skolā visi skolēni pazīst viens otru, veidojot īpašu kopienu – ģimenes saites. Ēka gan iekšpusē, gan ārpusē ir ļoti skaista, tajā valda īpaša atmosfēra. Katrai no apmeklētajām skolām ir sava īpašā nozīme, vērtības un mērķi, kas dod iespēju skolēniem attīstīt savu potenciālu. Brīnišķīgs piedzīvojums dalībniekiem bija Narvas pils apmeklējums. Šī pils tika renovēta, ierīkots apgaismojums un siltumapgāde, telpas aprīkotas ar moderno tehniku, vairākiem projektoriem – instalācijas, maketi, interaktīvas spēles.

Projekta dalībnieki augsti novērtē iespēju piedalīties šajā projekta aktivitātē, jo viņiem bija brīnišķīga iespēja redzēt, iemācīties, komunicēt ar viesmīlīgiem, radošiem cilvēkiem no dažādām valstīm un paplašināt zināšanas par viņu kultūru un tradīcijām.

Informāciju sagatavoja Daugavpils 16. vidusskolas projekta dalībnieku komanda