DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

Kur zemi lai krāšņāku rastu,

Kam skaistākas dziesmas lai dzied,

Kā zemi pie dzintara krasta,

Kā zemi, kur ābeles zied.

Tā zeme ir dzimtene mana,

Te izaugt un dzīvot man ļauts.

Ik puķe tās vārdu man zvana,

Šo zemi par Latviju sauc.

(A.Sakse)

Dziesmu svētki ir unikāls notikums latviešu tautas folkloras mantojumā un profesionālās mūzikas tradīcijās, kā pamatā ir spēcīga un paaudzēs pārmantota visaptveroša koru kustība, kopdziedāšanas tradīcija un daudzas citas cilvēka radošā gara izpausmes. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki 2021. gadā notiks netradicionālā formātā, piemēram, koru koncerts “Dziesmubērns” tiks veidots kā vienots koncertpriekšnesums, kurā iekļauti koru individuālie video sveicieni no kultūrvēsturiskajiem novadiem, no dažādām vietām.

Šajos Dziesmu svētkos piedalīsies arī Daugavpils 16.vidusskolass koris “Akcents”, jo mūsu skolā šo tradīciju godā un ciena. Mēs centīgi strādājām 4 gadus, gan klātienē piedaloties konkursos, uzstājoties koncertos, projektos, gan turpinot savu darbu attālināti. Mūsu skolas koris apguva Dziesmu svētku repertuāru, kurā bija iekļautas ne tikai klasiskās, bet arī mūsdienu dziesmas no grupu “Prāta vētra”, MUSQQ, “Astro’n’out” repertuāra, tās koristi dziedāja ar īpašu prieku.

Gribu pateikt lielu paldies skolas vadībai, pedagogiem un kora dalībniekiem – dziedātājiem par milzīgu darbu, atbalstu!

Lai skan!

Sagatavoja kora vadītāja L.Grakova