DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Iniciatīva “Latvijas skolas soma”16.vidusskolā: Marka Rotko centra apmeklējums

Šogad mūsu skola turpināt piedalīties iniciatīvā “Latvijas skolas soma”.   2020.gada 20. oktobrī iniciatīvas  ietvaros 5.a klases skolēni apmeklēja Marka Rotko centru.

Centra apmeklējuma mērķis – iepazīties  ar M. Rotko dzīvi un daiļradi, apskatīt Latgales reģiona mākslinieku  izstādi “Iekšpus – Ārpus” un kompozīciju “Melns ar baltu satikās”. Skolēni uzzināja, ka Marka Rotko īstais vārds ir Markuss Rotkovičs. Izrādās, ka šis mākslinieks ir no mūsu pilsētas – Daugavpils! Savu dzīvi viņš pavadījis Amerikā. Apskatījām arī oriģinālos Rotko mākslas darbus. Ekskursijas otrajā daļā aplūkojām mūsu pilsētas un Eiropas mākslinieku mākslas darbus, kas, izrādās, ir ļoti neparasti un interesanti izpildīti.

Iegūtās  jaunas zināšanas noderēs arī mācību procesā: literatūras, valodas, mūzikas un vizuālās mākslas stundās.

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt Marko Rotko centru.  Iniciatīva „Latvijas skolas soma” ir lieliska dāvana skolēniem valsts simtgadē.

Sagatavoja Natālija Mickeviča, 5.a kl. audzinātāja