DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

Šajā mācību gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) turpina Skaļās lasīšanas sacensību, kurā piedalās 11 – 12 gadus veci skolēni visā valstī. Lasīšanas kampaņas mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un inte­resantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Arī mūsu skolas 5.-6.klašu skolēni aktīvi iesaistījās Skaļās lasīšanas sacensībā. Pirmajā semestrī katra klase rīkoja savu konkursu un izvirzīja klases labākos lasītājus skolas posmam. Skolēni stāsta: „Uz bibliotēku – ar prieku! Tādu devīzi mēs, 6.a skolēni, jau šī mācību gada sākumā noteicām un nolēmām piedalīties Nacionālajā Skaļās lasīšanas sacensībā. Mēs mērķtiecīgi sākām gatavoties konkursam, aktīvi apmeklējām mūsu skolas un Piekrastes bibliotēku, lasījām grāmatas no “Bērnu žūrijas” kolekcijas. 1.semestrī mēs novadījām konkursu savā klasē.” 21.decembrī skolā notika vietējais posms, kurā tika noskaidrots skolas Skaļās lasīšanas sacensības čempions. Šo godu izcīnīja 6.a klases skolēns Adrians Golmeisters.

22.februārī pilsētas Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē, Bērnu bibliotēkā „Zīlīte”, notika Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais posms, kurā Adrians veiksmīgi uzstājās, lasot Dzintara Tillaka grāmatas “Labo blēņu vasara” fragmentu. Mūsu skola saņēma Pateicības rakstu par lasītprieka veicināšanu un veiksmīgu piedalīšanos Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Daugavpils reģionālajā finālā.

 

Sagatavoja Anželika Anufrijeva, latviešu valodas un literatūras MK vadītāja,
Alla Nipāne, latviešu valodas skolotāja