DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” 16.vidusskolā – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklējums

Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros 6.b klases skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur tika iepazīstināti ar dažādām izzudušām profesijām, kuru pārstāvji kādreiz dzīvojuši mūsu pilsētā un ar profesijām, kuras laika gaitā transformējušās. Skolēni varēja uzzināt daudz interesantu faktu par mūsu pilsētas vēsturi, tās kultūras dzīvi un ekonomisko stāvokli dažādos laika posmos. Nodarbību  laikā tika demonstrēti muzeja krājuma priekšmeti, kurus izmantojuši dažādu profesiju pārstāvji.  Darba priekšmeti — svari, mucas, ormaņu rati, komutators, rakstāmmašīna, vecās fotogrāfijas – lietas, kas mūsdienās nav aktīvā lietojumā.  Nodarbība  muzejā ir viena no mācību metodēm, kas palīdz pilnveidot skolēnu prasmes un paplašināt redzesloku. Esam pateicīgi iniciatīvai ,,Skolas soma” par iespēju iepazīt daudz interesanta.

Sagatavoja Oksana Gedzjuna, 6.b kl.audzinātāja