DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Daugavpils 16.vidusskolas komanda piedalās Nacionālajā Konferencē  “Eiropas skolu sadarbības tīklā”

7.oktobrī Rīgā notika ikgadējā Nacionālā konference eTwinning, kurā piedalījās vairāk nekā 150 pasniedzēju un projekta īstenotāju no visas valsts. Konferences finālā iekļuva 6 labākie 2017.gada projekti. Mūsu skolēni ar lepnumu stāstīja par paveikto darbu, par iegūto pieredzi un prasmēm projekta realizācijas procesā. Īpaši iepriecina ,,starpviju” kompetences: sadarbība un komunikācija digitālajā pasaulē. Daugavpili pārstāvēja 16.vidusskolas komanda ar savu projektu: “Oh triangle, Your are beautiful!”.

Projekta dibinātāja ir matemātikas skolotāja Regīna Urbanoviča. Projekta īstenotāji bija 8.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Svetlanu Rudjko un angļu valodas skolotāju Nadeždu Dzalbi.

Jāatzīmē, ka skolēni kopā ar savām skolotājām 3 gadu laikā jau ir realizējuši 6 projektus, no kuriem 3 ir kļuvuši par finālistiem – vieni no labākajiem projektiem valstī.

Šajā reizē 16. vidusskolas skolēni parādīja sava darba rezultātu – izveidota elektroniskā grāmata ar trim daļām, kura satur teorētisko materiālu, matemātikas uzdevumus un to risinājumus, kuros definē trijstūru veidus un atrod dažādu trijstūru elementus, perimetrus un laukumus, un pasakas par trijstūriem angļu valodā. Ar savu darbu skolēni parādīja, ka matemātika nepavisam nav sausa un precīza zinātne, tā pilnībā var būt romantiska un nepavisam ne garlaicīga.

Projektu ,,Nacionālā balva” prezentēja jau 9.a klases skolēni: Kaufmans Aleksandrs, Osipovs Rostislavs, Ragele Juliāna, Zaharova Anastasija, Vasiļjeva Anna un 12.klases skolniece Jeļizaveta Kaļiņina. Skatītāju zālē par viņiem uztraucās un atbalstīja skolotājas Regīna Urbanoviča un Svetlana Rudjko.

Mazliet skumji, ka otrajam projektam “Bio’symbolism it’s fun», kas tika gatavots paralēli, pietrūka tikai 1 punkta, lai arī kļūtu par finālistiem.

Aģentūra apbalvoja konkursa «Nacionālā balva eTwinning 2017” ar piemiņas plāksni, kas tiks izvietota pie skolas Slavas sienas, kā arī katrs, kurš piedalījās konkursā, saņēma diplomu un dāvanu.

Pasniedzējiem bija iespēja noklausīties pētnieci Re Baltica Evitu Puriņu, kura pastāstīja par Latvijas izglītības sistēmas problēmām. Kā arī varēja uzklausīt somu rakstnieci Lindu Lukas, kura prezentēja savu grāmatu bērniem par programmēšanas pamatiem.

Noslēgumā vēlamies teikt, ka visi projekta fināla autori satiksies oktobra beigās Maltā, lai iepazītos ar citu Eiropas valstu fināla projektiem, lai gūtu jaunu pieredzi, jaunus partnerus starptautiskai sadarbībai.

 

                                                                         Sagatavoja Svetlana Rudjko un Regīna Urbanoviča