DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

1. septembris — Zinību diena

 

Kaut kur tālumā uz lauka

Dzestrs rīts tiek miglā tīts.

Kaut kur pļavā, rīta rasā

Kājas mazgā septembris.

 

Pienācis košu gladiolu, mīļu smaidu, atkalredzēšanās prieka un jaunu mērķu laiks. Kāds pirmoreiz ver zināšanu pasaules durvis, citam tā ir priekpilna atgriešanās skolā pēc vasaras brīvdienām.

16.vidusskola šogad durvis vēra 681 skolēniem, no kuriem 86 bērni uzsāka skolas gaitas 1. klasē.

Zinību dienai veltītajā svinīgajā pasākumā skolas direktore Olga Dukšinska apsveica skolēnus, vecākus, pedagogus un skolas darbiniekus. Ieguldīts daudz darba, lai skola kļūtu skaistāka, modernāka, draudzīgāka skolēniem. Direktore īpaši uzrunāja pirmklasniekus, novēlot viņiem izturību, bet vidusskolēniem – atrast savu ceļu lielajā dzīvē.

Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies arī viesi. Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis uzsvēra, ka skola māca novērtēt cilvēkus pēc viņu talantiem, prāta spējām un darbiem un novēlēja, lai nākamais mācību gads būtu interesants, ražīgs un notikumiem bagāts.

Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels deva svētību un aicināja vecākus un skolotājus palīdzēt bērniem un jauniešiem ne tikai iegūt zināšanas, bet ar savu piemēru ļaut viņiem atvērties Dievam, tādējādi veidojot nākotni uz labestības, skaistuma un patiesības pamatiem.

Izskanēja arī dzejoļi pirmklasnieku izpildījumā, 12. klases skolēnu padomi vismazākajiem.

Šajā dienā skanēja mūzika, dziesmas, valdīja sirsnīga un jauka atmosfēra.

Lai jaunais mācību gads ir veiksmīgs, radošs, atklājumiem bagāts!