DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Barikādēm – 25

20. janvārī, kad visa Latvija atceras 1991. gada dramatiskos notikumus, arī mūsu skola piedalījās piemiņas pasākumos, kas veltīti Barikāžu laika 25. gadadienai. Mūsu skolas skolēni Valdis Kromans, Inna Jakovļeva no 11. klases, Anastasija Bistrova, Valērija Pesecka un Andrejs Besedins no 10. klases pilsētas centrālajā laukumā lasīja patriotisko dzeju. Ar šo godpilno misiju viņi tika galā lieliski. Bija patīkami redzēt 1991. gada notikumu dalībniekus lieliskā noskaņojumā. Pasākuma beigās Latgales biedrības priekšsēdētājs Staņislavs Gavars, gluži kā pirms 25 gadiem, iededzināja barikāžu atmiņu ugunskuru, liekot mums justies kā īstiem barikāžu aizstāvjiem. Atmiņā iespiedās viņa teiktie vārdi; „Neviens nezināja, kā viss beigsies, bet mēs, neapbruņoti, bet kopīga mērķa vienoti Latvijas iedzīvotāji, netaisījāmies padoties.” Pasākuma beigās visi varēja padzert karstu tēju, lai sasildītos. Bijām nosaluši, lai gan uz laukuma stāvējām tikai kādas 40 minūtes. Grūti pat iedomāties, kā jutās cilvēki, kuri aizstāvēj
a Latviju, uz barikādēm pavadot veselas divas nedēļas.Apmeklējām arī izstādi Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā, kura bija veltīta Barikāžu laikam. Varējām paši savām acīm redzēt, kā viss norisinājās pirms 25 gadiem.

Informāciju sagatavoja: Olga Kaļiņina, 10. klase